Mężczyzna uratowany z Phuket twierdzi, że pływał w morzu przez 13 dni

Phuket -

Cudzoziemiec został uratowany w pobliżu wyspy Racha na wyspie Phuket. Twierdził, że trzymał się zbiornika z ropą i pływał w morzu przez 13 dni.

Ratownicy zostali powiadomieni przez operatora łodzi wycieczkowej, że niezidentyfikowany mężczyzna został znaleziony żywy unoszący się na morzu 300 metrów od wyspy Racha.

Mężczyzna został zabrany na łódź wycieczkową przed przybyciem do przystani Chalong, na południe od Phuket. Mężczyzna był wycieńczony i osłabiony i trafił do szpitala.

Ratownicy powiedzieli Phuket Express, że mężczyzna w wieku około 30 lat nie był w stanie porozumiewać się po tajsku ani angielsku, ale mógł powiedzieć, że jest Malezyjczykiem. Później powiedział przez tłumacza, że ​​trzymał się zbiornika oleju przez 13 dni, zanim został uratowany.

Nie od razu było jasne, w jaki sposób znalazł się na morzu.

Policja Chalong kontynuuje dochodzenie, aby dowiedzieć się, co się z nim stało i pomóc mu wrócić do kraju.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.