Premier Tajlandii mówi, że odliczanie do Nowego Roku i zajęcia mogą trwać, ale on sam nie będzie go świętował

Krajowy —

Premier generalny Prayut Chan-o-cha powiedział dzisiaj, 26 grudnia, że ​​agencje rządowe i firmy prywatne mogą swobodnie podejmować własne decyzje dotyczące organizacji odliczania Nowego Roku i innych powiązanych działań.

Powiedział, że rząd nie ma ostatecznego stanowiska w sprawie organizowania lub odwoływania imprez noworocznych. Premier zaapelował jednak do wszystkich sektorów o „ostrożność”. Nie powiedział konkretnie, na co należy uważać.

Jeśli chodzi o jego świętowanie, generał Prayut powiedział tajskim reporterom, że powstrzyma się od świętowania w tym roku. Jego stanowisko wynika prawdopodobnie z szacunku dla JKW Księżniczki Bajrakitiyabha, która pozostaje nieprzytomna w szpitalu.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.