Chiny ogłaszają zakończenie zamykania granic i środków kwarantanny związanych z Covid

Krajowy —

Koniec z obowiązkową kwarantanną. Koniec z ograniczeniami dotyczącymi lotów. Negatywny wynik testu na 48 godzin przed podróżą jest jedynym wymogiem Covid, aby podróżować do Chin od stycznia xnumxth.

Chiny opublikowały w nocy w poniedziałek 26 grudnia dwa ogłoszenia, w których zapowiedziały istotne zmiany w polityce dotyczące Covid-19. Poniżej przedstawiamy niektóre z głównych zmian zasad.

  1. Ze skutkiem natychmiastowym Chiny zmieniają nazwę „zapalenie płuc nowego koronawirusa” na „nowa infekcja koronawirusem”, usuwając słowo „zapalenie płuc” z oficjalnej nazwy Covid-19.
  2. Covid-19 został oznaczony jako choroba zakaźna kategorii B, ale od 2020 roku jest najpoważniejszą chorobą zakaźną kategorii A. Od 8 stycznia 2023 roku Covid-19 będzie zarządzany jako choroba zakaźna kategorii B, torując drogę sposób na zniesienie ograniczeń.

[Wszystko poniżej będzie obowiązywać od 8 stycznia 2023 r.]

  1. W wyniku zarządzania Covid-19 jako choroby zakaźnej kategorii B od 8 stycznia 2023 r., zgodnie z chińskim prawem dotyczącym zapobiegania i kontroli chorób zakaźnych, Chiny nie będą już wdrażać środków kwarantanny dla osób zakażonych Covid-19; nie ustalać już bliskich kontaktów; nie wyznaczać już obszarów wysokiego i niskiego ryzyka; dostosować swoje testy na Covid-19 do dobrowolnych testów; dostosować częstotliwość i treść odpowiednich publikacji informacji;
  2. Zgodnie z chińskim prawem dotyczącym granic i kwarantanny, Chiny nie będą już nakładać odpowiednich środków kwarantanny na personel i towary przychodzące.
  3. Test kwasu nukleinowego/PCR zostanie przeprowadzony 48 godzin przed rozpoczęciem podróży do Chin. Osoby z negatywnymi wynikami mogą przyjechać do Chin bez ubiegania się o kod zdrowotny z chińskich ambasad/konsulatów za granicą. Jeśli wynik testu jest pozytywny, osoba powinna udać się do Chin po uzyskaniu negatywnego wyniku.
  4. Chiny wyeliminują testy kwasu nukleinowego / PCR i scentralizowaną kwarantannę po wejściu. Jeśli deklaracja o stanie zdrowia jest normalna i nie ma nieprawidłowości w rutynowej kwarantannie w porcie celnym, osoba zostanie zwolniona do wjazdu do Chin.
  5. Chiny zlikwidują tak zwaną politykę „pięć jeden”, wymóg obłożenia lotów i inne ograniczenia dotyczące liczby lotów. Linie lotnicze są nadal zobowiązane do podejmowania środków ostrożności podczas lotu, a pasażerowie nadal muszą nosić maski. (Polityka „Pięć jeden” pozwalała przewoźnikom z Chin kontynentalnych na wykonywanie tylko jednego lotu tygodniowo na jednej trasie do dowolnego kraju, a zagranicznym liniom lotniczym na wykonywanie tylko jednego lotu tygodniowo do Chin. Większość lotów do Chin została ograniczona do wypełnienia 75% ich siedzenia.)
  6. Chiny będą dalej optymalizować rozwiązania dla obcokrajowców przybywających do Chin w celu wznowienia pracy i produkcji, prowadzenia działalności gospodarczej, studiowania, wizyt rodzinnych i zjazdów, a także zapewnią odpowiednią wygodę wizową.
  7. Chiny będą stopniowo wznawiać wjazd i wyjazd pasażerów na drogach wodnych i w portach lądowych.
  8. Chiny wznowią podróże chińskich obywateli w uporządkowany sposób, zgodnie z międzynarodową sytuacją epidemiczną i przepustowością różnych usług.

W oficjalnym zawiadomieniu podano następujące tło zmiany polityki.

Od wybuchu nowej infekcji koronawirusem Komitet Centralny Partii, z towarzyszem Xi Jinpingiem na czele, przywiązywał wielką wagę do zapobiegania i kontroli epidemii, wszechstronnie wzmocnił scentralizowane i zjednoczone kierownictwo prac prewencyjnych i kontrolnych oraz jasno zdefiniował mechanizm instytucjonalny, zasady strategiczne, cele i zadania oraz wymagania pracy w zakresie zapobiegania i kontroli epidemii, dostarczając podstawowych wytycznych i wskazówek naukowych dotyczących wygrania wojny ludowej i wojny ogólnej, wojny przechwytującej oraz normalizacji w zapobieganie i zwalczanie epidemii.

Zapobieganie i kontrola epidemii w Chinach zawsze opierała się na zasadach „najpierw ludzie” i „życie przede wszystkim”, przy czym wszystkie regiony i departamenty ściśle ze sobą współpracowały, wykonując swoje obowiązki, dynamicznie optymalizując i dostosowując środki zapobiegania i kontroli w zależności od sytuacji i stale ulepszając naukową i precyzyjną prewencję i kontrolę.

1.4 miliarda ludzi walczyło z epidemią jednym sercem, z wytrwałością i poświęceniem, skutecznie reagując na wpływ pięciu fal globalnych epidemii, skutecznie unikając rozprzestrzeniania się stosunkowo silnie chorobotwórczego szczepu pierwotnego i szczepu Delta oraz znacznie zmniejszając poważne choroby i zgony. Epidemie i zgony zostały znacznie ograniczone, a także zyskano cenny czas na opracowanie i zastosowanie szczepionek i leków, a także przygotowanie środków medycznych.

Chiny utrzymują najniższe wskaźniki epidemii i zgonów na świecie, stale poprawiają zdrowie ludzi i osiągają najlepsze wyniki na świecie w integracji rozwoju gospodarczego oraz zapobiegania i kontroli epidemii, silnie demonstrując rolę odpowiedzialnego mocarstwa i tworząc cud zapobiegania i kontroli w historii walki człowieka z chorobami.

Obecnie, wraz z mutacją wirusa, zmianami epidemiologicznymi, popularnością szczepień i gromadzeniem doświadczeń w zapobieganiu i zwalczaniu, zapobieganie i zwalczanie nowych zakażeń koronawirusem w Chinach staje przed nowymi sytuacjami i nowymi zadaniami. Prace prewencyjne i kontrolne weszły w nowy etap.

Z sytuacji mutacji wirusa eksperci krajowi i zagraniczni ogólnie uważają, że ogólny kierunek mutacji wirusa jest następujący: stanie się mniej patogenny, więcej infekcji górnych dróg oddechowych, z krótszym okresem inkubacji, nowy koronawirus będzie długo istniał w przyrodzie z czasem jej patogeniczność zostanie znacznie zmniejszona, a choroba będąca jej następstwem stopniowo przekształci się w powszechną chorobę zakaźną układu oddechowego.

Chociaż liczba zakażeń jest wysoka, odsetek zakażeń bezobjawowych i łagodnych przypadków wynosi ponad 90%, a wskaźnik poważnych zachorowań i zgonów jest niezwykle niski. Z perspektywy chińskiej fundacji zajmującej się zapobieganiem i kontrolą, Chiny zgromadziły ponad 3.4 miliarda dawek szczepionek przeciwko nowemu koronawirusowi, przy czym pełny wskaźnik szczepień wynosi ponad 90% dla osób powyżej trzeciego roku życia; poczyniono postępy w badaniach i rozwoju określonych leków przeciwwirusowych w kraju i za granicą, a Chiny dokonały przeglądu skutecznych klinicznie recept, takich jak „trzy leki i trzy recepty” (tradycyjnej medycyny chińskiej). Personel medyczny i zdrowotny zgromadził bogate doświadczenie w zapobieganiu i zwalczaniu epidemii oraz leczeniu, a możliwości zapobiegania i kontroli zostały znacznie ulepszone.

Po kompleksowej ocenie mutacji wirusa, sytuacji epidemicznej i podstaw Chin w zakresie profilaktyki i kontroli, Chiny (spełniły) podstawowe warunki dostosowania infekcji nowym koronawirusem z „oznaczonej jako kategoria B, ale zarządzana w kategorii A” do „ wyznaczony jako Kategoria B i zarządzany w ramach Kategorii B”.

Artykuł z Zichena Wanga

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.