Co najmniej 21 Tajów zginęło w ogromnym pożarze hotelu i kasyna w Poipet w Kambodży

FOTO: Ratunek Na Tua / Aranyaprathet

Pupet, Kambodża –

Co najmniej 21 Tajów zginęło, a 53 zostało rannych w ogromnym pożarze hotelu z kasynem w środku Puepet.

Media TPN zauważają, że od czasu publikacji prasy łączna liczba zabitych i rannych nadal ma sprzeczne doniesienia.

Pożar wybuchł wczoraj wieczorem (11 grudnia) o godzinie 00:28 i trwał co najmniej pięć godzin do dzisiejszego wczesnego poranka (29 grudniath) w hotelu z dużym kasynem „Grand Diamond”, które jest jednym z dziesięciu największych kasyn w Poipet. Obszar ten znajduje się około 200 metrów od granicy z Tajlandią w Aranyaprathet, Sakaeo.

Ogień pojawił się na drugim piętrze i wraz z ogromnym dymem rozprzestrzenił się na trzecie piętro. Na pomoc wezwano ponad 15 wozów strażackich i karetek pogotowia z Aranyaprathet w Tajlandii.

Według doniesień ponad 50 graczy, w tym Tajowie, utknęło w tym miejscu i na dachu hotelu. W wieku 21 Tajów zmarło, a ponad 50 zostało rannych. Wielu innych uciekło z ognia. Podobno kilka osób zdecydowało się skoczyć z budynku.

Przyczyna pożaru nadal nie została sfinalizowana i ustalona przez władze do czwartkowego wieczoru, 29 grudnia.

Jest to rozwijająca się historia i będziemy podawać więcej szczegółów, gdy zostaną opublikowane.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.
=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=-=–=–=–=–==-

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.