AKTUALIZACJA: Liczba ofiar śmiertelnych w Tajlandii wzrosła do 27, a 112 zostało rannych w pożarze hotelu i kasyna w Poipet w Kambodży

Kambodża -

Co najmniej 27 Tajów zginęło, a 112 zostało rannych w pożarze hotelu i kasyna w Poipet, wynika z oficjalnego raportu Tajlandzkiego Departamentu Public Relations.

Nasza poprzednia historia:

Co najmniej 21 Tajów zginęło, a 53 zostało rannych w ogromnym pożarze hotelu z kasynem w Poipet.

Tajlandzki Departament Public Relations powiedział dziś (30 grudnia) mediom TPNth) o godzinie 4:00, że dyrektor administracyjny prowincji Sa Kaeo, pan Chanathip Kokmanee, ujawnił obecną sytuację dotyczącą tragicznego pożaru, który miał miejsce dzisiaj o godzinie 3:00.

  • 112 Tajów zostało rannych, z czego 27 nadal przebywa w szpitalach.
  • Zmarło 27 Tajów (26 uznano za zmarłych w Kambodży i 1 w Tajlandii)
  • 10 ciał zostało już zabranych z powrotem do Tajlandii.
  • Nadal trwa identyfikacja 12 ciał.

Poszukiwania ocalałych i ciał trwają.

Według odpowiednich agencji i urzędników w momencie wybuchu pożaru w kasynie i hotelu Grand Diamond City znajdowało się około 400 osób.

Nadal nie jest jasne, co spowodowało pożar, ale przynajmniej jeden urzędnik, Sek Sokhom, szef policji Departament informacji prowincji Banteay Meanchey powiedział powiązanej prasie, że mogło to być spowodowane zwarciem elektrycznym.

Jednak dochodzenie wciąż trwało, a zwięzłe informacje nadal były trudne do dokładnego zebrania przez wiele źródeł prasowych.

Istnieją obawy, że budynek może się zawalić, więc ekipy ratownicze musiały działać powoli Tajska ochotnicza organizacja ratunkowa Fundacja Ruamkatanyu który pomaga w odzyskiwaniu i akcji ratowniczej.
Pijapol Sukkaew, ocalały z Tajlandii, który uprawiał hazard na podłodze kasyna, gdy wybuchł pożar, powiedział tajskim mediom, że widział iskrę oprawy oświetleniowej, która wznieciła pożar. Piyapol twierdził, że światło iskrzyło przez około trzydzieści minut i nikt nie zwracał na to uwagi, kiedy stało się większym płomieniem.

Premier Kambodży, Hun Sen, wyraził żal i kondolencje z powodu zaistniałej sytuacji oraz wezwał odpowiednie władze do przyspieszenia akcji poszukiwawczo-ratowniczej, jednocześnie zobowiązując się do poprawy standardów bezpieczeństwa i przeciwpożarowych w Kambodży w całym kraju.

Poipet leży bardzo blisko granicy z Tajlandią i jest bardzo popularne wśród tajlandzkich graczy, ponieważ hazard jest w Tajlandii nielegalny i silnie egzekwowany. Wielu pracowników kasyna było również Tajami, poinformowali odpowiedni urzędnicy i ratownicy.

Jest to wciąż rozwijająca się historia i coraz więcej informacji jest konsekwentnie publikowanych w miarę kontynuowania operacji wyszukiwania.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2022 roku!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.