Tajlandia planuje oferować szczepionki przeciwko COVID chińskim turystom, Indie zamierzają wymusić test Covid przed wyjazdem w pięciu krajach azjatyckich

FOTO: Thansettakij

Krajowy —

 Tajski minister zdrowia publicznego ujawnił, że tajlandzcy urzędnicy planują zaoferować chińskim turystom szczepionkę przypominającą przeciwko Covid-19, kiedy przybędą 8 stycznia 2023 r.

Anutin Charnvirakul, tajski minister zdrowia, powiedział tajskiej prasie, że szczepionki AstraZeneca zostaną podane chińskim turystom, którzy są gotowi zapłacić po przyjeździe do Tajlandii po tym, jak Chiny zniosą ograniczenia w podróżowaniu 8 stycznia.

Ta polityka nie jest obowiązkowa, a chińscy turyści będą proszeni jedynie o przestrzeganie podstawowych przepisów, tak jak inni przybysze z zagranicy.

W przeciwieństwie do Tajlandii, testy RT-PCR na Covid-19 zarówno dla podróżnych przylatujących, jak i wyjeżdżających są nadal stosowane w Chinach od czasu publikacji prasy, więc minister nie spodziewa się nagłego napływu chińskich turystów do Tajlandii. Jednak niektóre testy mają zostać usunięte do 8 stycznia w Chinach.

Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) przewiduje, że w pierwszym kwartale 300,000 r. przyjedzie około 2023 19 Chińczyków. Tajowie powinni upewnić się, że otrzymali co najmniej cztery dawki szczepionki Covid-XNUMX, powiedział Anutin, dodając firmy powinny mieć również skuteczne środki kontroli chorób.

Wichit Kaewsaithiam, dyrektor lotniska w Chiang Mai, powiedział, że bezpośrednie loty między Chinami a Chiang Mai zostaną wznowione natychmiast 8 stycznia. Niektóre linie lotnicze już planują oferować loty między Szanghajem a Chiang Mai, powiedział.

Tymczasem Indie planują nakazać testom RTPCR przed wyjazdem turystów przybywających z pięciu krajów azjatyckich: Singapuru, Japonii, Hongkongu, Chin, Korei, i Tajlandii.

Zgodnie z najnowszymi wytycznymi wydanymi przez indyjskie ministerstwo zdrowia i opieki rodzinnej, posunięcie to zostanie wprowadzone w życie 1 stycznia 2023 r. W rozporządzeniu napisano: „Obowiązkowy wymóg przeprowadzenia testu RT-PCR przed wyjazdem (do przeprowadzenia w ciągu 72 godziny przed rozpoczęciem podróży) jest wprowadzany dla pasażerów przylatujących wszystkimi lotami międzynarodowymi z tych krajów.”

Według TAT wpłynie to znacząco na liczbę przyjazdów turystów z Indii do Tajlandii, ponieważ turyści z Indii stanowią największą część przylotów turystycznych do Tajlandii drogą powietrzną.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!

Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.