Jazda pod wpływem alkoholu odpowiedzialna za większość wypadków w Tajlandii w okresie noworocznym

Krajowy —

Departament Probacji poinformował dzisiaj, 1 stycznia, że ​​w Tajlandii od 1,842 grudnia do 31 stycznia doszło do 1 wypadków drogowych, z czego 1,687 przypadków, czyli 91.58%, dotyczyło jazdy pod wpływem alkoholu.

144 przypadki, czyli 7.86%, dotyczyły nadużywania narkotyków, a 11 przypadków, czyli 0.6%, dotyczyło brawurowej jazdy, powiedział Weerakit Hanpariphan, dyrektor generalny departamentu.

Sprawcy jazdy pod wpływem alkoholu w 40 przypadkach zostaną umieszczeni w zawieszeniu.

Weerakit dodał, że prowincje o największej liczbie przypadków jazdy pod wpływem alkoholu to Nonthaburi (120 przypadków), Samut Prakan (105 przypadków) i Bangkok (93 przypadki).

Porównując liczbę spraw, które trafiły pod kuratelę pod koniec 2022 r. do tych z 2021 r., stwierdzono, że liczba sprawców, którzy zostali poddani kuracji w 2022 r. (40 spraw) zmniejszyła się o 97% w porównaniu z liczbą w 2021 r. przypadków). To pokazuje, że pozostali będą musieli stawić czoła faktycznym karom więzienia i surowszym zarzutom prawnym, powiedział Weerakit.

Zapisz się!
Adam Judd
Pan Adam Judd jest współwłaścicielem TPN media od grudnia 2017 roku. Pochodzi z Waszyngtonu w Ameryce. Ma doświadczenie w HR i operacjach i od dekady pisze o wiadomościach i Tajlandii. Mieszka w Pattaya od około dziewięciu lat jako pełnoetatowy mieszkaniec, jest dobrze znany lokalnie i regularnie odwiedza ten kraj od ponad dekady. Jego pełne dane kontaktowe, w tym dane kontaktowe biura, można znaleźć na naszej stronie Kontakt poniżej. Historie proszę kierować na e-mail [email chroniony] O nas: https://thephuketexpress.com/about-us/ Skontaktuj się z nami: https://thephuketexpress.com/contact-us/