Telefon komórkowy zwrócony kuwejckiemu turystowi w Phuket po tym, jak taksówkarz wściekły na skargę dotyczącą złego prowadzenia pojazdu zabiera telefon i rzuca go na plażę

Phuket -

Telefon komórkowy został zwrócony kuwejckiemu turystowi w Phuket po tym, jak taksówkarz zabrał przypadkowo pozostawiony telefon i wyrzucił go na plażę ze złości za złą reklamację jazdy. 

Policja z Wichit powiedziała Phuket Express, że wczoraj (1 styczniast), po północy pan Mohammad Nusair, obywatel Kuwejtu, złożył doniesienie na policję w Wichit. Powiedział policji, że zapomniał telefonu komórkowego w minivanie firmy turystycznej. Zapytał kierowcę minivana, czy zabrał telefon komórkowy, ale kierowca początkowo zaprzeczył zarzutom. Kierowca i jego firma nie zostali wymienieni przez policję w Wichit.

Policja z Wichit powiedziała Phuket Express, że wezwali kierowcę na komisariat, zanim przyznał się, że zabrał telefon komórkowy turysty. Wyrzucił telefon komórkowy na Karon Beach. Kierowca powiedział, że zabrał telefon i wyrzucił go, bo był zły, że turysta skrytykował go za rzekomo złą jazdę.

GPS telefonu komórkowego pokazał jego lokalizację w Soi Palai, Chalong. Policja wyśledziła telefon komórkowy i odkryła, że ​​należał on do obcokrajowca w Chalong, który wcześniej świętował Nowy Rok na Karon Beach. Cudzoziemiec powiedział policji, że znalazł telefon komórkowy na plaży i myślał, że został porzucony i dlatego można go zabrać. Zagraniczny turysta nie wyjaśnił, dlaczego nie próbował oddać telefonu władzom.

Telefon komórkowy w końcu został zwrócony kuwejckiemu turystowi, który pochwalił policję za ich ciężką pracę. Nie było od razu jasne, czy taksówkarz lub zagraniczny turysta zostaną obciążeni jakimikolwiek opłatami.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.