Przegląd tygodnia w Tajlandii: najlepsze krajowe historie z ostatniego tygodnia: Chińczycy gotowi do powrotu do Tajlandii, poważne zabójstwa i obrażenia od ognia Tajów w kasynie w Poipet i nie tylko

Oto spojrzenie na najważniejsze artykuły z KRAJU, wybrane przez nasz zespół Pattaya News/TPN National, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 26 grudnia 2022 r. do niedzieli, 1 stycznia 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są wymienione w kolejności według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Koniec z obowiązkową kwarantanną. Koniec z ograniczeniami dotyczącymi lotów. Negatywny wynik testu na 48 godzin przed podróżą jest jedynym wymogiem Covid, aby podróżować do Chin od 8 stycznia.

Urząd Turystyki Tajlandii (TAT) zrewidował swój cel dla międzynarodowych turystów w 2023 r., mając na celu przyciągnięcie 25 milionów zamiast wcześniej planowanych 20 milionów, po tym jak Chiny ogłosiły koniec zamykania granic spowodowanych przez Covid.

Tajski minister zdrowia publicznego ujawnił, że tajlandzcy urzędnicy planują zaoferować chińskim turystom szczepionkę przypominającą przeciwko Covid-19, kiedy przybędą 8 stycznia 2023 r.

Chińczycy powinni zacząć wracać do Tajlandii w przyszłym tygodniu.

2. Nowozelandczyk został uznany za zmarłego po tym, jak wypadł z pociągu podczas fotografowania scenerii trasy „Kolej Śmierci” z okresu II wojny światowej w Kanchanaburi.

Pan Ward otworzył drzwi pociągu, aby zrobić lepsze zdjęcie, ale poślizgnął się i spadł z pociągu, który znajduje się około ośmiu metrów nad ziemią.

3. Zidentyfikowano jeszcze dwa ciała zaginionych oficerów marynarki wojennej. Pięciu z nich wciąż jest zaginionych, a liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 24.

Trwają działania poszukiwawczo-ratownicze.

4. Co najmniej 21 Tajów zginęło, a 53 zostało rannych w ogromnym pożarze hotelu z kasynem w Poipet.

Co najmniej 27 Tajów zginęło, a 112 zostało rannych w pożarze hotelu i kasyna w Poipet, wynika z oficjalnego raportu Tajlandzkiego Departamentu Public Relations.

Poipet leży bardzo blisko granicy z Tajlandią i jest bardzo popularne wśród tajlandzkich graczy, ponieważ hazard jest w Tajlandii nielegalny i silnie egzekwowany. Wielu pracowników kasyna było również Tajami, poinformowali odpowiedni urzędnicy i ratownicy.

5. Słynna Maya Bay w Krabi będzie czasowo zamknięta, ale tylko na kilka dni, ten miesiąc.

Ze względów bezpieczeństwa turystycznego podczas prac zatoki Loh Samah i Maya Bay zostaną czasowo zamknięte dla ruchu turystycznego na dwa dni od 15 styczniath do stycznia 16th, 2023.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.