W sumie 1,960 wypadków drogowych i 263 zgonów zarejestrowanych podczas pięciu dni tajlandzkiego „sylwestrowego siedmiu dni zagrożenia”

FOTO: Samut Sakorn Wiadomości społecznościowe

Tajlandia -

Tajlandzki Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił dzisiaj (3 stycznia) łącznie 294 wypadków drogowych, w których 295 zostało rannych, a 40 zginęło, piątego dnia wczoraj (2 stycznia) drogi „Siedem Dni Niebezpieczeństwa Nowego Roku” kampania wypadkowa.

Wypadki były spowodowane głównie nadmierną prędkością (36.73 proc.), a następnie jazdą pod wpływem alkoholu (23.13 proc.). Około 79.40 procent wypadków dotyczyło motocykli.

37.41 proc. wypadków drogowych miało miejsce na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce między północą a godziną 1:00 (8.50 proc.).

Najwięcej wypadków i urazów było w Nakhon Si Thammarat (14 wypadków, 17 urazów). Prowincją o największej liczbie ofiar śmiertelnych był Sisaket (5 zgonów).

W ciągu pięciu dni (29 grudnia – 2 stycznia) Siedmiu Dni Zagrożenia doszło do 1,960 wypadków drogowych, 1,938 rannych i 263 zabitych.

Nakhon Si Thammarat i Sakon Nakhon mają największą liczbę wypadków (65 ). Nakhon Si Thammarat miał największą liczbę obrażeń (70). Chiang Rai ma najwięcej ofiar śmiertelnych (13).

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.