Zamknięcie barów i rozrywek w Tajlandii w 2023 r. oraz dni bez alkoholu

Chcesz się upewnić, że wiesz o wszystkich świętach religijnych i innych świętach, które zgodnie z tajskim prawem zamkną wszystkie bary i ZAKAZ sprzedaży alkoholu w 2023 roku?

Cóż, Pattaya Unplugged jest tutaj dla Ciebie. Następujące dni są gwarantowanymi dniami zamkniętymi w 2023 roku. Oznacza to, że bary, lokale rozrywkowe, gogo itp. są zamknięte. Sprzedaż WSZYSTKICH napojów alkoholowych jest zabroniona. W dzisiejszych czasach żadne sklepy, restauracje ani hotele nie będą legalnie sprzedawać.

Kluby nocne, miejsca z muzyką na żywo itp. będą zamknięte. Większość atrakcji turystycznych, restauracji, centrów handlowych, kin itp. jest otwarta… ale w te dni NIE sprzedaje się alkoholu. Istnieje pięć gwarantowanych dni zamknięcia i kilka dni „możliwych”. Godziny zamknięcia to zazwyczaj 24 godziny, od północy do północy.

Poniższe pięć dni to gwarantowany całkowity zakaz sprzedaży alkoholu. Jeśli bary są otwarte, będą również zamknięte w tych dniach:

Poniedziałek, 6 marca – Dzień Makha Bucha, GWARANTOWANE ZAMKNIĘCIE BARÓW

Sobota, 3 czerwca – dzień Vesak, GWARANTOWANE ZAMKNIĘCIE BARÓW (Uwaga, 5 czerwca będzie święto państwowe, ale alkohol nie będzie tego dnia zakazany)

Wtorek i środa, 1 i 2 sierpnia - Dzień Asahna Bucha i rozpoczęcie Wielkiego Postu Buddyjskiego, GWARANTOWANE DWA DNI ZAMKNIĘCIA BARÓW

Niedziela, 29 października – Dzień Vassy, ​​koniec buddyjskiego postu, GWARANTOWANE ZAMKNIĘCIE BARÓW. Prawdopodobnie święto państwowe w poniedziałek, 30 października, ale nie zakaz spożywania alkoholu.

Co ważne, ma być WYBORY POWSZECHNE w tym roku który prawdopodobnie przypadnie na maj, chociaż DOKŁADNA data nie jest jeszcze znana. Wstępnie ustalona data to 7 maja, niedziela. Wybory parlamentarne zgodnie z tajskim prawem powodują zakaz sprzedaży alkoholu, chociaż godziny są zwykle tylko poprzedniej nocy, aż do zamknięcia lokali wyborczych.

Zazwyczaj godziny zamknięcia to około 5:6 poprzedniej nocy (sobota, 5 maja) do XNUMX:XNUMX, kiedy lokale wyborcze są zamykane w dniu wyborów, ale zakłóci to dwa dni pracy.

Ponadto wiadomo, że wczesne głosowanie zamyka bary i sprzedaż alkoholu również w poprzedni weekend, ale nie jest gwarantowane. W takim przypadku Bary zostaną zamknięte w sobotę 29 kwietnia około godziny 5:30 i ponownie otwarte po zamknięciu lokali wyborczych w niedzielę XNUMX kwietnia.

Urodziny ukochanej i szanowanej rodziny królewskiej, a święta państwowe nie są dniami zakazu spożywania alkoholu.

Jest to dokument roboczy i będzie regularnie aktualizowany.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej stronie Pattaya Unplugged, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN Media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.