Chińscy nabywcy przywracają nadzieję na tajlandzki rynek kondominium

ZDJĘCIE: MGR Online

Krajowy —

  Ponowne otwarcie Chin na podróże międzynarodowe po raz pierwszy od trzech lat ogłoszenie o zniesieniu rygorystycznych środków blokujących COVID-19 od 8 stycznia przyciągnęło znaczną uwagę na całym świecie, w tym w Tajlandii.

Tajska turystyka i branża nieruchomości z niecierpliwością ma nadzieję, że powrót chińskich podróżników natychmiast ożywi zmaltretowane warunki rynkowe, ponieważ niektórzy spodziewają się, że w całym 2023 roku do kraju napłynie ponad pięć milionów Chińczyków.

W szczególności oczekuje się, że rynek mieszkań własnościowych odnotuje lepszą aktywność niż rynek mieszkań z wyższej półki, ponieważ przepisy zezwalające na zagraniczną własność do 49% mieszkań własnościowych pomogły ożywić rynek.

Poza tym nie tylko chińscy kupcy kupują mieszkania własnościowe w Tajlandii. Rosyjscy, amerykańscy, brytyjscy, niemieccy, francuscy i azjatyccy nabywcy z krajów takich jak Mjanma, Kambodża, Laos, Wietnam, Malezja i Indie są również zainteresowani kupnem tajlandzkich mieszkań własnościowych, choć nie w takim stopniu jak chińscy nabywcy, którzy odpowiadają za około 50% rynku.

Według danych Centrum Informacji o Nieruchomościach (REIC), w latach 50,000-230 w Tajlandii znajdowało się ponad 2018 2022 zagranicznych jednostek własnościowych o wartości ponad 2023 miliardów bahtów. Oczekuje się również, że wartość jednostek własności zagranicznej w 20 roku wzrośnie o XNUMX%.

Wichai Wiratkaphan, pełniący obowiązki dyrektora REIC, powiedział tajskim mediom: „W ciągu ostatnich pięciu lat chińscy nabywcy dokonali największej liczby zakupów kondominium na ponad 124 miliardy bahtów, czyli 50% wszystkich zagranicznych transferów nieruchomości. Pomimo spadku o 55-60% w zeszłym roku z powodu polityki Zero-Covid, otwarcie Chin w tym kraju pomoże w ponownym wzroście zagranicznego rynku mieszkań w Tajlandii w drugiej połowie 2023 r.”

Poza tym REIC szacuje, że w obszarze metropolitalnym Bangkoku pozostały 63,473 274 jednostki mieszkalne o wartości 18,323 miliardów bahtów. 70 XNUMX z tych jednostek to niesprzedane, ukończone mieszkania własnościowe, z których większość znajduje się w Bangkoku (XNUMX%).

Top 5 lokalizacji z największą liczbą niesprzedanych lokali to:

  • Huai Khwang-Chatuchak-Din Daeng, z 9,270 jednostkami
  • Nonthaburi-Pak Kret, z 6,760 jednostkami
  • Phra Khanong-Bang Na-Suan Luang-Prawet, z 6,599 jednostkami
  • Thon Buri-Khlong San-Bangkok Noi-Bangkok Yai-Bang Phlat, z 6,306 jednostkami
  • Sukhumvit, z 5,492 jednostkami

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.