W sumie 2,201 wypadków drogowych i 282 zgonów zarejestrowanych podczas sześciu dni tajlandzkiego „sylwestrowego siedmiu dni zagrożenia”

Tajlandia -

  Tajlandzki Departament Zapobiegania i Łagodzenia Katastrof (DDPM) zgłosił dzisiaj (4 stycznia) łącznie 239 wypadków drogowych, z 259 obrażeniami i 15 ofiarami śmiertelnymi, w szóstym dniu wczoraj (3 stycznia) drogi „Siedem Dni Niebezpieczeństwa Nowego Roku” kampania wypadkowa.

Wypadki były spowodowane głównie nadmierną prędkością (38.49 proc.), a następnie jazdą pod wpływem alkoholu (24.27 proc.). Około 82.73 procent wypadków dotyczyło motocykli.

48.12 proc. wypadków drogowych miało miejsce na drogach krajowych. Najwięcej wypadków miało miejsce w godzinach od 6:00 do 7:00 (9.21 proc.).

Najwięcej wypadków i urazów było w Nakhon Si Thammarat (12 wypadków, 12 urazów). Prowincjami o największej liczbie ofiar śmiertelnych były Phuket i Chachoengsao (2 zgony w każdej prowincji).

Dwie osoby zginęły po tym, jak nietrzeźwy kierowca sedana uderzył w przyczepę motocykla w Mueang Phuket.

W ciągu sześciu dni (29 grudnia – 3 stycznia) Siedmiu Dni Zagrożenia doszło do 2,201 wypadków drogowych, 2,179 rannych i 282 zabitych.

Nakhon Si Thammarat ma największą liczbę wypadków (76) i największą liczbę obrażeń (81). Chiang Rai ma największą liczbę ofiar śmiertelnych (13).

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.