Dwóch Rosjan aresztowanych za żebractwo w Surat Thani

Surat Thani –

  Dwóch rosyjskich turystów zostało aresztowanych za nielegalne żebranie na festiwalu w Surat Thani.

Oficer imigracyjny Surat Thani powiedział Phuket Express, że wczoraj (3 stycznia) aresztowali dwóch Rosjan, pana Aleksandra Kirikova, lat 32, i pana Evgenii Malakhova, lat 36. Obaj zostali aresztowani podczas festiwalu w dystrykcie Talad , dzielnica Mueang Surat Thani.

Biuro imigracyjne Surat Thani poinformowało Phuket Express, że dwóch Rosjan zostało znalezionych żebrzących z tajskimi i angielskimi notatkami na papierze, które mówiły, że uciekają przed wojną (z powodu inwazji Rosji na Ukrainę) i że potrzebują jedzenia i pieniędzy.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu policji w Surat Tani. Powiedzieli policji, że przybyli do Tajlandii 9 grudniath w zeszłym roku i wydał wszystkie swoje pieniądze. Potrzebowali pieniędzy od Tajów na jedzenie i inne potrzeby.

Urzędnik imigracyjny Surat Thani powiedział Phuket Express, że obaj mężczyźni nadal mają legalne wizy turystyczne, jednak zostaną oskarżeni o nielegalne żebractwo.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.