Dwóch Rosjan aresztowanych za żebractwo w Surat Thani

Surat Thani –

  Dwóch rosyjskich turystów zostało aresztowanych za nielegalne żebranie na festiwalu w Surat Thani.

Oficer imigracyjny Surat Thani powiedział Phuket Express, że wczoraj (3 stycznia) aresztowali dwóch Rosjan, pana Aleksandra Kirikova, lat 32, i pana Evgenii Malakhova, lat 36. Obaj zostali aresztowani podczas festiwalu w dystrykcie Talad , dzielnica Mueang Surat Thani.

Biuro imigracyjne Surat Thani poinformowało Phuket Express, że dwóch Rosjan zostało znalezionych żebrzących z tajskimi i angielskimi notatkami na papierze, które mówiły, że uciekają przed wojną (z powodu inwazji Rosji na Ukrainę) i że potrzebują jedzenia i pieniędzy.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni do komisariatu policji w Surat Tani. Powiedzieli policji, że przybyli do Tajlandii 9 grudniath w zeszłym roku i wydał wszystkie swoje pieniądze. Potrzebowali pieniędzy od Tajów na jedzenie i inne potrzeby.

Urzędnik imigracyjny Surat Thani powiedział Phuket Express, że obaj mężczyźni nadal mają legalne wizy turystyczne, jednak zostaną oskarżeni o nielegalne żebractwo.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.