Tajlandia proponuje więcej wymagań dotyczących podróży Covid, takich jak dowód szczepienia, ale potrzebuje ostatecznej zgody rządu

Bangkok, Tajlandia-

Wiele agencji rządowych, kierowanych przez Ministra Zdrowia Publicznego i Wicepremiera Anutina Charnvirakula, zgodziło się zasadniczo dzisiejszego popołudnia, 5 stycznia 2023 r., na bardziej rygorystyczne wymagania Covid dla odwiedzających Tajlandię.

Należy jednak zauważyć, że umowy są nadal zasadniczo propozycjami i wymagają zatwierdzenia przez rząd Tajlandii, zanim staną się polityką. To wcale nie jest pewnik. Może to nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni, ponieważ tajlandzki gabinet spotyka się zazwyczaj w każdy wtorek.

Nowe propozycje są odpowiedzią na otwarcie przez Chiny swoich granic po raz pierwszy od trzech lat i wznowienie turystyki. Istnieją jednak poważne obawy ze strony niektórych sektorów medycznych związane z trwającą epidemią Covid-XNUMX w Chinach, co może potencjalnie wywołać przypadki w innych krajach.

Jednak Anutin nieustannie powtarza, że ​​Tajlandia nie powinna indywidualnie wyróżniać Chin w celu dalszych ograniczeń i środków Covid, ponieważ uważa, że ​​byłoby to dyskryminujące. Dlatego środki omawiane dziś przez wiele agencji, w tym ministerstwa zdrowia, przemysł transportowy i turystyczny, biura ubezpieczeniowe i inne, spotkały się, aby omówić wytyczne dla wszystkich międzynarodowych turystów, nie tylko chińskich.

Przedstawione dzisiaj propozycje były takie, że wszyscy podróżujący z zagranicy muszą przedstawić dowód co najmniej dwóch szczepień przeciwko Covid-19, a podróżni, których kraje ojczyste wymagają testów na Covid dla podróżnych powracających, muszą mieć ubezpieczenie obejmujące Covid.

Chiny będą wymagały testu RT-PCR Covid, aby powrócić, więc ta ostatnia propozycja wpłynęłaby na chińskich podróżników. Wpłynęłoby to również na indyjskich turystów, których rząd niedawno zaczął wymagać powrotu testu Covid, a ruch, który według liderów turystyki doprowadził do wielu odwołanych podróży i opóźnień ze strony indyjskich turystów.

Media TPN zauważają, że powyższe środki są nadal propozycjami, w związku z czym nie ma jeszcze ustalonej daty ani szczegółowych informacji na temat tego, jak udowodnić wymagania lub jakie szczegóły dotyczące dowodu ubezpieczenia lub szczepienia są jeszcze potrzebne. Nie jest jasne, czy środki zostaną przyjęte przez tajlandzki gabinet, jeśli zapewniony zostanie alternatywny sposób wjazdu dla nieszczepionych turystów.

Jednym z możliwych rozwiązań dla nieszczepionych podróżnych do Tajlandii, o którym podobno dyskutowali tajscy urzędnicy medyczni, była możliwość zakupu przez podróżnych szczepionki lub dawki przypominającej po przybyciu do Tajlandii, ale nie wiadomo, czy byłaby to ostateczna polityka. Tajlandia zachęca również, ale nie nakazuje, wszystkim pracownikom branży turystycznej, aby wykonali co najmniej cztery szczepionki Covid, zanim chińscy turyści zaczną na poważnie wracać.

W międzyczasie Tanes Petsuwan, zastępca gubernatora Urzędu ds. Turystyki Tajlandii, powiedział mediom Bloomberg, że dowód szczepienia nie będzie obecnie wymagany, co wprowadza zamieszanie wśród wielu potencjalnych podróżnych. Jak już zauważył TPN, omawiane środki są jedynie propozycjami i żadna z nich nie jest osadzona w kamieniu ani nie ma wokół nich żadnych konkretnych informacji.

Ta historia będzie uważnie monitorowana przez naszych reporterów w ciągu następnego tygodnia, ponieważ będzie się dalej rozwijać.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.