Pierwszy lot turystyczny z Chin do Tajlandii 9 stycznia

Tajlandia-

Chińscy turyści przybędą do Tajlandii pierwszym lotem turystycznym od prawie trzech lat 9 styczniath, 2023.

Nasze poprzednie historie:

Koniec z obowiązkową kwarantanną. Koniec z ograniczeniami dotyczącymi lotów. Negatywny wynik testu na 48 godzin przed podróżą jest jedynym wymogiem Covid, aby podróżować do Chin od 8 stycznia.

Minister zdrowia publicznego i wicepremier Anutin Charnvirakul powiedział wczoraj tajskim mediom (5 styczniath), „Kraje, które potrzebują testu na Covid-19 przed powrotem do swoich krajów, również muszą mieć ubezpieczenie zdrowotne przed przyjazdem do Tajlandii. Dzieje się tak dlatego, że gdy uzyskają pozytywny wynik testu na Covid-19 przed podróżą powrotną, muszą zostać poddani leczeniu w Tajlandii. Hotele muszą ułatwiać test RT-PCR”.

Jednak nie wszystkie szczegóły tego planu zostały jeszcze ujawnione. Niektóre dane tła poniżej:

Chińscy goście mogą wreszcie łatwiej wrócić do Tajlandii od niedzieli, 8 stycznia, a jedną z najbardziej podekscytowanych stron są urzędnicy ds. turystyki i właściciele firm z Pattaya.

Wiele agencji rządowych, kierowanych przez Ministra Zdrowia Publicznego i Wicepremiera Anutina Charnvirakula, zgodziło się zasadniczo dzisiejszego popołudnia, 5 stycznia 2023 r., na bardziej rygorystyczne wymagania Covid dla odwiedzających Tajlandię.

Minister Turystyki i Sportu, Phiphat Ratchakitprakarn, powiedział prasie: „Pierwszy lot z Chin odbywa się z Xiamen Airlines, który jest bezpośrednim lotem z Xiamen na lotnisko Suvarnabhumi i będzie pełen 200 pasażerów, którzy przylecą 9 styczniath".

Pan Suttipong Kongpool, dyrektor Urzędu Lotnictwa Cywilnego Tajlandii, powiedział: „W ciągu pierwszych trzech miesięcy tego roku z Chin będzie odbywać się do 20 lotów dziennie na międzynarodowe lotniska Suvarnabhumi, międzynarodowe lotniska w Phuket i międzynarodowe lotniska w Chiang Mai. . Każdy lot będzie zawierał około 200 pasażerów, czyli około 4,000 pasażerów dziennie”.

Pan Thanet Petchsuwan, Zastępca Gubernatora ds. Marketingu w Azji i Tajlandzki Urząd ds. Turystyki Południowego Pacyfiku (TAT) stwierdził: „Spodziewamy się, że w pierwszym kwartale tego roku do Tajlandii przyjedzie 300,000 60,000 gości z Chin. W styczniu będzie 90,000 150,000 chińskich gości, w lutym XNUMX XNUMX, aw marcu XNUMX XNUMX. Szacujemy, że w tym roku przybędzie pięć milionów chińskich gości”.

„Chińscy turyści są reklamowani przez Tajlandię, aby wrócili jako„ podróżnicy zemsty ”. Jednym z naszych planów turystycznych, aby przyciągnąć chińskich turystów, jest sprowadzenie chińskich celebrytów do Tajlandii. Ta strategia była skuteczna przed Covid-19”. – podsumował Thanet.

Granice Chin, w tym dla obywateli wyjeżdżających w celach turystycznych, były zasadniczo zamknięte przez trzy lata ze względu na ich politykę Covid Zero, która zakończyła się pod koniec ubiegłego roku.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.