Phuket gotowy i podekscytowany na powitanie chińskich turystów

Phuket -

Firmy z Phuket są podekscytowane i gotowe na przyjęcie chińskich turystów.

Prezes Stowarzyszenia Turystycznego w Phuket, Thanet Tantipiriyakit, powiedział Phuket Express: „Przedsiębiorcy w prowincjach Phuket i Andaman są gotowi na przyjęcie chińskich turystów. Czekamy na nich i jesteśmy bardzo podekscytowani, gdy usłyszeliśmy dobre wieści o złagodzeniu ograniczeń Covid przez Chiny”.

Nasze poprzednie historie:

Koniec z obowiązkową kwarantanną. Koniec z ograniczeniami dotyczącymi lotów. Negatywny wynik testu na 48 godzin przed podróżą jest jedynym wymogiem Covid, aby podróżować do Chin od 8 stycznia.

Chińscy turyści przybędą do Tajlandii pierwszym lotem turystycznym od prawie trzech lat 9 styczniath, 2023.

„Niepokoi nas jednak niedobór siły roboczej w niektórych sektorach, a niektóre firmy są nadal zamknięte, ponieważ nie mają wystarczających środków na natychmiastowe ponowne otwarcie, jeśli liczba chińskich turystów będzie taka sama jak przed Covid-19” — dodał pan Thanet.

Prezes Thai Southern Hotel Association powiedział we wtorek, 3 stycznia, że ​​Phuket boryka się z poważnym niedoborem siły roboczej w związku z oczekiwanym przybyciem miliona chińskich turystów.

„Z drugiej strony nie martwimy się Covid-19 ze strony Chińczyków, ponieważ jesteśmy zaszczepieni i przeszliśmy już przez poważny okres pandemii” – zauważył Thanet

Główny lekarz zdrowia publicznego prowincji Phuket, Kusak Kukiattikoon, powiedział Phuket Express: „Ponad 90 procent ludzi w Phuket zostało już zaszczepionych. Około 40 procent otrzymało cztery dawki szczepionek Covid-19, zwłaszcza osoby pracujące w firmach turystycznych”.

Wpływowy tajski wirusolog powiedział, że nowe szczepy Covid-19 od turystów podróżujących z Zachodu są bardziej niepokojące niż starsze szczepy od turystów podróżujących z Chin.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.