Tajlandzcy przedsiębiorcy składają skargi na nowe wymagania dotyczące wjazdu na szczepionkę przeciw Covid-19 dla turystów

Krajowy —

Operatorzy biznesowi związani z turystyką w Phuket, Phang Nga i Krabi zwrócili się do odpowiednich władz o dokonanie przeglądu nowych wymagań turystycznych, twierdząc, że przyniesie to wiele komplikacji i utrudni odbudowę sektora turystycznego w kraju.

6 stycznia dziewięć organizacji wspólnie podpisało petycję, zwracając się do premiera Prayuta Chan-o-cha, ministra zdrowia publicznego Anutina Charnvirakula, ministra turystyki i sportu Pipata Ratchakitprakarna oraz gubernatora Urzędu ds. Tajlandia.

Możesz przeczytać nasz artykuł na temat wymagań tutaj.

Petycja dotyczy czterech wymogów, w tym:

  1. Turyści powinni otrzymać co najmniej 2 dawki szczepionki przeciwko COVID-19.
  2. Jeżeli w kraju turysty obowiązuje wymóg negatywnego wyniku testu RT-PCR przed powrotem, zaleca się, aby turysta wykupił ubezpieczenie zdrowotne pokrywające koszty badań i leczenia COVID-19.
  3. Turyści powinni chronić się podczas pobytu w kraju docelowym, podejmując środki zapobiegawcze, takie jak noszenie maseczki w transporcie publicznym lub współdzielonym oraz częste mycie rąk.
  4. Jeśli turysta ma jakiekolwiek objawy ze strony układu oddechowego, zaleca się wykonanie testu ATK i zgłoszenie się do szpitala, jeśli objawy są nasilone. Turystom, którzy muszą wykonać test RT-PCR przed powrotem do kraju, zaleca się pobyt w hotelu SHA+.

Organizacje powiedziały, że są wdzięczne za obawy rządu, ale obawiają się, że środki, zwłaszcza wymóg posiadania przez turystów dwóch dawek szczepionki Covid-19, skomplikują podróże i zniechęcą turystów do odwiedzania Tajlandii.

Większość organizacji skarżyła się również na nagły i nieoczekiwany charakter wymagań, twierdząc, że nie miały czasu na dostosowanie się i przygotowanie na wpływ.

Następnie powiedzieli, że kraje takie jak Rosja i Australia zniosły już ograniczenia Covid-19, ale Tajlandia cofała się, przywracając te środki, co może spowodować utratę zaufania innych krajów do Tajlandii. Jedna z głównych agencji turystycznych we Francji już podobno krytykowała Tajlandię za jej „niestabilność polityczną” i próbowała odwołać wycieczki do Tajlandii.

Dziewięć organizacji zaproponowało następnie rządowi zmianę wymogu, aby szczepionki dotyczyły tylko turystów podróżujących z krajów, które wymagały wyników testu Covid przed powrotem.

Rząd powinien zwolnić turystów podróżujących z krajów, które nie mają takiego wymogu, ponieważ Covid-19 w tych krajach przekształcił się już w chorobę endemiczną, a większość tamtejszych ludzi została już w pełni zaszczepiona, twierdzą składający petycję.

Rząd nie odpowiedział na petycję od czasu publikacji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.