Aktualizacja: Tajlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego mówi liniom lotniczym, że osoby nieszczepione / podróżujący bez dokumentacji szczepionki mogą latać, ale muszą przejść testy po przylocie

Bangkok, Tajlandia-

Tajlandzki Urząd Lotnictwa Cywilnego lub CAAT wysłał dziś wieczorem, 8 stycznia 2023 r., pilne zawiadomienie do linii lotniczych na kilka godzin przed poważnymi zmianami wymagań dotyczących szczepień w Tajlandii, wyjaśniając, że nieszczepieni podróżni lub osoby bez dokumentów mogą latać, ale muszą przejść test po przylocie.

To nastąpiło Ta poważna zmiana przepisów, która miała miejsce na początku tego weekendu, zaskoczyła wielu podróżnych i spowodowała powszechne zamieszanie i złość w Internecie.

Zawiadomienie było NoTAM (Notice to Airmen) wysłanym za pośrednictwem CAAT do wszystkich linii lotniczych. Ponieważ zawiadomienie zostało wysłane w ostatniej chwili, pozostaje jednak wiele szczegółów i pytań. Istnieje również prawdopodobieństwo, że ci, którzy lecą natychmiast, mogą mieć problemy i będą musieli rozwiązać je ze swoimi liniami lotniczymi.

W zawiadomieniu nie wyjaśniono, w jaki sposób linie lotnicze miałyby informować tajlandzkich urzędników, że ktoś musi poddać się testowi po przylocie, jakiego rodzaju byłby to test, czy byłby to koszt podróżnego, ani, co ważniejsze, co się stanie, jeśli ktoś będzie pozytywny i jeśli oznaczało ewentualną przymusową kosztowną kwarantannę na ich koszt, nawet bezobjawową.

Jest to rozwijająca się historia i wkrótce oczekuje się więcej informacji od tajlandzkich urzędników rządowych.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

 

 

Obraz po treści postu
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.