Tajlandia utrzymuje zasady wjazdu „w pełni ponownie otwarte”.

KOMUNIKAT PRASOWY:

Tylko goście przyjeżdżający z lub udający się do krajów, które wymagają testu RT-PCR, muszą mieć ubezpieczenie na wypadek COVID-19.

Bangkok, 9 stycznia 2023 – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) pragnie wyjaśnić, że Tajlandia nadal przyjmuje wszystkich międzynarodowych turystów w ramach polityki pełnego ponownego otwarcia na turystykę, która została wprowadzona 1 października 2022 r.

Wicepremier Tajlandii i minister zdrowia publicznego, Anutin Charnvirakul, powiedział: „Międzynarodowi podróżni przybywający do Tajlandii nie muszą okazywać dowodu szczepienia”.

Ponadto turyści zagraniczni nie mają obowiązku okazywania wyników testów ATK lub RT-PCR.

W ramach pełnego ponownego otwarcia na turystykę Tajlandia oferuje również dłuższy okres pobytu dla odwiedzających. Od 31 marca 2023 r. wydłuża się okres pobytu do 45 dni (z 30 dni) dla turystów z krajów/terytoriów uprawnionych do zwolnienia z obowiązku wizowego oraz do 30 dni (z 15 dni) dla osób uprawnionych do otrzymania wizy on arrival (VOA).

Jednakże, podczas gdy Tajlandia wita wszystkich odwiedzających, rynek źródła odwiedzających może wymagać, aby przybywający goście, w tym ich obywatele powracający do domu, mieli ujemny wynik PCR.

W związku z tym Tajlandia dąży do zgodności z przepisami tych krajów i wymaga ubezpieczenia COVID dla gości z tych krajów lub odwiedzających Tajlandię kontynuujących podróż do tych krajów, na wypadek pozytywnego wyniku testu podczas pobytu w Tajlandii. Wśród takich krajów są Chiny i Indie.

TAT spodziewa się, że ożywienie turystyki będzie nadal nabierać tempa w 2023 r. i dąży do 25 milionów zagranicznych turystów – ponad dwukrotnie więcej niż 11.5 miliona odwiedzających odnotowanych w 2022 r. – i powrotu do ponad 50% z 40 milionów międzynarodowych przyjazdów w 2019 r.

W ramach kampanii „Odwiedź Tajlandię w roku 2023: niesamowite nowe rozdziały” turyści z całego świata są zapraszani do zapoznania się z niezliczonymi wspaniałymi istniejącymi i nowymi doświadczeniami, produktami i usługami turystycznymi królestwa.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.