Tajlandia wypróbowuje nowy system odliczania punktów za prawo jazdy

Krajowy —

System odliczania punktów drogowych został oficjalnie wprowadzony w Tajlandii dzisiaj, 9 stycznia 2023 r., i na dobre zmieni konsekwencje prawne notorycznych wykroczeń drogowych w Tajlandii.

Od dzisiaj każdy kierowca, który naruszy przepisy ruchu drogowego, będzie podlegał konsekwencjom prawnym, takim jak grzywna lub więzienie, a także odejmie punkty z rejestru kierowców. Zgodnie z nowym prawem, jeśli punkty kierowcy spadną do zera, jego prawo jazdy zostanie zawieszone na okres do 90 dni.

Według komisarza generalnego policji, Damrongsaka Kittiprapasa, ten nowy system ma zachęcać do bezpiecznej jazdy i zmniejszać wysoki wskaźnik wypadków drogowych w kraju, w których co roku ginie ponad 22,000 XNUMX osób, co plasuje Tajlandię na dziewiątym miejscu na świecie pod względem krajów o najwyższej wskaźnik wypadków drogowych.

Nowy system polega na tym, że na start kierowcy otrzymują 12 punktów. Punkty te zostaną obniżone za każdym razem, gdy kierowca zostanie przyłapany na łamaniu przepisów ruchu drogowego: jeden punkt za drobne wykroczenia, takie jak nadmierna prędkość, niezatrzymanie się na przejściu dla pieszych lub rozmowa przez telefon podczas jazdy, oraz cztery punkty za poważne wykroczenia, takie jak jazda pod wpływem alkoholu.

Kierowcy otrzymają drugą szansę na odkupienie, jeśli ich punkty spadną zbyt nisko, ponieważ grozi im 90-dniowe zawieszenie, jeśli zarejestrują się i wezmą udział w kursie przepisów ruchu drogowego i bezpiecznej jazdy. W przypadku kierowców, którzy odliczyli niewielkie punkty, ich punkty zostaną automatycznie zwrócone po roku.

Ale to nie znaczy, że kierowcy zostaną zwolnieni z dawnych kar, takich jak grzywna lub więzienie, jeśli zostaną odjęte im punkty, powiedział komisarz policji generalny Damrongsak. Kierowcy, którzy łamią przepisy ruchu drogowego, będą również podlegać starym karom, a także ryzykować zawieszeniem prawa jazdy. Kierowcy mogą sprawdzić swój wynik jazdy tutaj https://ptm.police.go.th/eTicket.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Śledź nas na FacebookTwitterwiadomości GoogleInstagramTiktokyoutubePinterestFlipboardlub Tumblr

Dołącz do nas na LINE, aby złamać alerty!
Lub, dołącz do nas na Telegramie, aby łamać alerty!

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.