Tajski premier dołącza do nowej partii politycznej

ZDJĘCIE: Thaipost

Krajowy —

Obecny premier generalny Prayut Chan-o-cha oficjalnie zarejestrował się jako członek partii Ruam Thai Saang Chart (United Thai Nation) w poniedziałek, 9 stycznia.

Jego debiutanckie wydarzenie zostało wspaniale zorganizowane w Queen Sirikit National Convention Centre w Bangkoku i wzięło w nim udział ponad 10,000 XNUMX uczestników, w tym lider Ruam Thai Saang Chart Pirapan Salirathavibhaga.

Premier ostatecznie zdecydował się opuścić swoją dawną koalicyjną partię polityczną, Palang Pracharath, po tygodniach plotek zgłaszanych przez kilka mediów.

Generał Prayut, który jest także ministrem obrony, powiedział swoim zwolennikom, że chce pozostać premierem nie dlatego, że pragnie władzy lub osobistych korzyści, ale dlatego, że szanuje demokratyczny system Tajlandii i kraj musi iść naprzód.

Mimo to, nawet jeśli w kolejnym sondażu zostanie wybrany na premiera, gen. Prayut będzie mógł sprawować urząd tylko przez dwa lata zamiast czterech, co wynika z orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym jego kadencja premiera powinna wygasnąć w 2025 roku.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Zapisz się!
Tanakorn Panyadee
Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.