Opłata za wjazd na ląd w wysokości 300 bahtów dla turystów z Tajlandii ma wejść w życie w czerwcu

Tajlandia-

Oczekuje się, że pobór opłaty za „wjazd na ląd” w wysokości 300 bahtów oficjalnie wejdzie w życie w czerwcu tego roku.

Nasze poprzednie historie:

Tajlandia planuje pobrać 300-bahtową „opłatę za wjazd na ląd” od wszystkich zagranicznych turystów w ramach koncepcji pobudzenia turystyki „Amazing Thailand New Chapter”, poinformował rzecznik rządu, 12 styczniath, 2022.

Narodowa Komisja Polityki Turystycznej, działająca przy Ministerstwie Turystyki i Sportu, zatwierdziła propozycję pobierania opłaty w wysokości około 10 USD, czyli około 300 bahtów, od turystów zagranicznych, którzy wjeżdżają do Tajlandii w ramach funduszu promocji turystyki, w tym ubezpieczenia wypadkowego i fundusze dla poszkodowanych pracowników i przedsiębiorców w przypadku kryzysu finansowego.

Minister Turystyki i Sportu Tajlandii potwierdził, że „opłata za wstęp na ląd” w wysokości 300 bahtów od wszystkich zagranicznych turystów odwiedzających kraj zostanie ostatecznie wdrożona, podkreślając, że będzie ona wykorzystana na ubezpieczenie turystów i fundusz ratunkowy dla osób podróżujących po kraju.

Ministerstwo Turystyki i Sportu zdecydowało o przesunięciu pobierania 300-bahtowej opłaty za „wjazd na ląd” do czwartego kwartału tego roku i planuje zaproponować anulowanie rejestracji „Thailand Pass”.

Teraz aktualizacja:

Minister Turystyki i Sportu Piphat Ratchakitprakarn ujawnił wczoraj (11 stycznia br.)th), że „w ciągu najbliższych pięciu lat Tajlandię odwiedzi 80 milionów zagranicznych turystów. Liczba ta jest dwukrotnie większa niż trzy lata temu przed pandemią Covid-19”.

„W dniu 24 stycznia brth omówimy dalej wieloletnią propozycję opłaty za „wjazd na ląd” w wysokości 300 bahtów. Opłata nie będzie pobierana od cudzoziemców posiadających Przepustki Graniczne i zezwolenia na pracę. Rozważamy również nie pobieranie opłaty od zagranicznych turystów, którzy są na jednodniowej wycieczce promem lub rejsem do Tajlandii” – wyjaśnił Piphat.

„Opłata za wejście na teren zostanie zasugerowana gabinetowi w przyszłym miesiącu, ponieważ planujemy, że wejdzie ona w życie 1 czerwcast tego roku” – dodał Piphat.

Propozycja była wyjątkowo niepopularna wśród turystów zamieszczających posty w mediach społecznościowych, zauważa TPN. Ministerstwo Turystyki naciskało na tę propozycję od ponad roku, twierdząc, że wszystkie zebrane fundusze zostaną wykorzystane w sposób przejrzysty i z korzyścią dla turystów posiadających zarówno ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków, jak i poprawę głównych atrakcji turystycznych.

Krytycy propozycji wyrazili jednak wątpliwości co do tego, czy ubezpieczenie zostanie odpowiednio zaoferowane i przejrzystość otrzymywanych środków. Propozycja była nieustannie odrzucana po ciągłej krytyce w mediach społecznościowych, że to zły czas na wprowadzenie opłaty za wstęp dla turystów. Wielu emigrantów również wyraziło zaniepokojenie, twierdząc, że nie są turystami i powinni być zwolnieni.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.