Cudzoziemcy, którzy rzekomo zaatakowali tajlandzkich turystów na wyspie Samui, podobno przenieśli się do Phuket

ZDJĘCIE: MGR online

Phuket -

Cudzoziemcy, którzy rzekomo zaatakowali grupę tajskich turystów na wyspie Samui, podobno przenieśli się do Phuket. Najsłynniejszy tajlandzki policjant „Big Joke” osobiście nakazał odnalezienie podejrzanych.

Policja Bo Phut powiedziała Phuket Express, że zidentyfikowała grupę obcokrajowców, którzy rzekomo zaatakowali tajlandzkich turystów w sylwestra. Wystosowano wobec nich wezwanie do napaści, a cudzoziemców, których uważa się za emigrantów, zachęcono do poddania się. Tajlandzka policja skontaktowała się również z Biurem Imigracyjnym w sprawie statusu wizowego podejrzanych.

Zastępca szefa policji krajowej, generał Surachate „Big Joke” Hakparn udał się wczoraj (11 stycznia) na posterunek policji Bo Phut na wyspie Samui.th), aby poczynić pilne postępy w sprawie, która rozwścieczyła wielu Tajów w mediach społecznościowych.

Poinformowano, że dwóch podejrzanych z zagranicy opuściło już wyspę Samui i przebywa teraz w Phuket. Wiadomość o napaści została ujawniona mediom po tym, jak ofiara z Tajlandii złożyła doniesienie na policję 1 stycznia 2023 r., twierdząc, że nic się nie stało.

To zwróciło uwagę Big Joke i szerszej opinii publicznej Tajlandii, która teraz domaga się schwytania podejrzanych z zagranicy, którzy rzekomo pobili grupę tajlandzkich turystów.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.