Tajska policja postawi prawie 10,000 XNUMX przestępców drogowych złapanych w okresie noworocznym na okres próbny

Krajowy-

Tajlandzka policja ogłosiła, że ​​umieści sprawców wykroczeń drogowych w 8,923 przypadkach złapanych w całym kraju podczas ostatniego okresu noworocznego w okresie próbnym, powiedział Weerakit Hanpariphan, dyrektor generalny Departamentu Probacji.

Weerakit ujawnił, że większość wykroczeń odnotowanych podczas kampanii Seven Days of Danger dotyczącej bezpieczeństwa ruchu drogowego od 29 grudnia 2022 r. do 4 stycznia 2023 r. była związana z jazdą pod wpływem alkoholu, co stanowiło ponad 8,567 przypadków, czyli 96.01%. wpływ nielegalnych narkotyków z 335 przypadkami lub 3.75% oraz brawurowa jazda z 21 przypadkami lub 0.24%.

Trzy prowincje o największej liczbie wypadków drogowych to Roi Et z 469 przypadkami, Samut Prakan z 388 przypadkami i Nonthaburi z 364 przypadkami

Weerakit powiedział, że w 699 r. było również o 2023 więcej przypadków wypadków z udziałem pijanych kierowców, co stanowi wzrost o 8.88% w porównaniu z okresem Nowego Roku między 2021 a 2022 r. 263 sprawców w ostatnich przypadkach uznano za recydywistów.

Weerakit dodał, że ci przestępcy wraz z przestępcami, którzy nie powtarzają się, będą musieli zgłosić się do Departamentu Kuratorskiego, aby rozpocząć pracę społeczną i przejść seminaria dotyczące ruchu drogowego. Niektórym z nich zatrzymano również prawo jazdy.

W przypadku wykrycia u sprawcy silnego uzależnienia od alkoholu kierowany byłby do ośrodków medycznych na 4-miesięczny program rehabilitacji.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=-=-===-=-=-=–=–=–=–==-

Dołącz do dyskusji w naszej grupie na Facebooku https://www.facebook.com/groups/438849630140035/lub w komentarzach poniżej.

 

Najnowszy tłumacz wiadomości lokalnych w The Pattaya News. Aim ma XNUMX lata, obecnie mieszka i studiuje ostatni rok studiów w Bangkoku. Interesuje się tłumaczeniem na język angielski, opowiadaniem historii i przedsiębiorczością, wierzy, że ciężka praca jest nieodzownym składnikiem każdego sukcesu na tym świecie.