Tajlandzki Departament Transportu Lądowego ostrzega przed oszustwami związanymi z internetowymi prawami jazdy

Phuket -

Biuro Departamentu Transportu Lądowego w Phuket ostrzegło przed czymś, co nazywają internetowym i nielegalnym oszustwem dotyczącym prawa jazdy.

Oszustwo związane z usługą prawa jazdy stało się wirusowe w mediach społecznościowych, w tym w grupach społecznościowych Phuket ex-pat oraz w podobnych grupach w Pattaya w tym tygodniu. Media TPN zauważają, że domniemani oszuści próbowali nawet zamieścić „ofertę” w grupach należących do TPN media, ale zostali odrzuceni.

W poście napisano, że oferowana jest w 100% legalna usługa prawa jazdy bez konieczności samodzielnego udawania się do Urzędu Transportu Lądowego, przystąpienia do egzaminu, testu lub jakichkolwiek wymagań kwalifikacyjnych. Domniemane oszustwo mówi, że zrobią to wszystko za Ciebie. Prawo jazdy na motocykl kosztuje 2,000 bahtów, a prawo jazdy na samochód 3,000 bahtów.

Atcha Bualjan, szef biura transportu lądowego w Phuket, powiedział Phuket Express: „Post nie jest prawdziwy. Nie jesteśmy w to zamieszani. To jest oszustwo. Złożyliśmy doniesienie do policji miasta Phuket i próbujemy znaleźć winnych. Każda licencja, która przejdzie przez ten proces, będzie fałszywa lub stracisz pieniądze na rzecz oszustów. Żaden funkcjonariusz Departamentu Transportu Lądowego nigdy nie przyjąłby łapówki, aby uzyskać licencję bez kwalifikacji i egzaminu”.

Policja miasta Phuket powiedziała Phuket Express, że bada incydenty w celu podjęcia dalszych kroków prawnych.

To oszustwo związane z prawem jazdy jest nadal popularne w mediach społecznościowych Pattaya, jak widać poniżej.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.