Dołącz do świątecznej zabawy Chińskiego Nowego Roku 2023 w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ekscytujące, żywe i kolorowe uroczystości z okazji Chińskiego Nowego Roku odbywają się w wielu miejscach w królestwie, w tym w regionach północnym, południowym, środkowym, wschodnim i północno-wschodnim.

Bangkok, 16 stycznia 2023 – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) pragnie zaprosić turystów do przeżycia tętniącej życiem zabawy, świątecznego koloru oraz niesamowitej kultury i dziedzictwa różnych obchodów Chińskiego Nowego Roku odbywających się w Tajlandii.

W 2023 roku Chiński Nowy Rok przypada na 22 stycznia, a obchody odbywają się w okolicach tego dnia:

Bangkok i Region Centralny

Chiński Nowy Rok 2023 w Chinatown
14 stycznia – 15 lutego 2023 r., godz. 18.00-24.00, Odeon Circle, Yaowarat Road, Bangkok
Highlights: Szereg działań, w tym występy kulturalne, wystawa na temat chińskiego Nowego Roku w Tajlandii i stosunków tajsko-chińskich, pokazy sztuki chińskiej, w tym kaligrafii i wycinanki. Przez cały miesiąc aleja wydarzenia będzie pięknie udekorowana dekoracjami świetlnymi pod hasłem „Dobrobyt, pomyślność, szczęście, rok królika” składającymi się z oświetlonego łuku tunelu, lamp i lamp ulicznych na odcinku 200 metrów .

Targi Ratchaburi Chinatown 2023
19-23 stycznia 2023 r., Zapora Pracha Phatthana, Dystrykt Mueang, Ratchaburi
Highlights: Pokaz świetlny i dźwięk kurtyny wodnej w Chinatown, tańce lwów i smoków, występy kulturalne, parady, współczesne pokazy i występy artystów, dekoracje świetlne i pokazy lampionów, pokaz gotowania tradycyjnego chińskiego noworocznego jedzenia przynoszącego szczęście i szczęście oraz pokazy sztuki , w tym astrologię chińską, wycinanie papieru i robienie lampionów.

Samut Sakhon Chiński Nowy Rok 2023
19-23 stycznia 2023 roku, w 60th Park Maharadży i świątynia filarów miasta Samut Sakhon
Highlights: Parady kulturalne, targi konsumenckie, sprzedaż lokalnej żywności i chińskiego noworocznego jedzenia przynoszącego szczęście i szczęście oraz różne atrakcje.

Festiwal Latarni w Paknam City 2023
20 stycznia – 19 lutego 2023 r., Fundacja Thamkatanyu (Sian Lo Tai Tien Kong), dzielnica Bang Pu, dzielnica Mueang, Samut Prakan
Highlights: Wielki pokaz latarni obejmujący ponad 5,000 lampionów z Tajwanu, w tym latarnie z kreskówek, latarnie fantasy, latarnie bogów i pokaz sztucznych ogni. Wystawy 5 bogów umiejętnie wyrzeźbionych z kamienia i gigantycznej pary lwów wyrzeźbionych z zielonego jadeitu. Różne występy, w tym tańce lwów, pokazy kukiełkowe i konkurs rysowania latarni.

Suphan Buri Chiński Nowy Rok 2023
21-31 stycznia 2023, Muzeum Potomków Smoków, Dystrykt Mueang, Suphan Buri
Highlights: Występy młodych wykonawców Suphan Buri, występy potomków smoków – taniec lwa, występ na bębnach wojennych, taniec dziewięciu smoków, pokazy kung fu i innych chińskich sztuk walki, zmiana chińskich masek operowych, tradycyjny taniec chiński oraz koncerty znanych tajskich artystów i celebrytów. Przez cały czas trwania wydarzenia Kapliczka Filaru Miejskiego, Muzeum Potomków Smoków, Wioska Niebiańskiego Smoka i Park Pamięci Buddyzmu będą pięknie udekorowane lekkimi dekoracjami.

Pak Nam Pho Chiński Nowy Rok 2023
15-26 stycznia 2023 r., rzeka Chao Phraya, dystrykt Mueang, Nakhon Sawan
Highlights: 12 dni i 12 nocy obchodów z różnymi pomyślnymi zajęciami, w tym składanie hołdu wielce czczonemu Chao Pho i Chao Mae Pak Nam Pho w północnych i południowych świątyniach oraz zdobywanie zasług. Do tego występy artystów i piosenkarzy, rejestracja zdjęć w mediach społecznościowych, sprzedaż tradycyjnej chińskiej noworocznej żywności przynoszącej szczęście i szczęście oraz przedstawienie w chińskiej operze.

Północny region

Festiwal Chinatown w Chiang Mai 2023
22 stycznia 2023, Lao Zhou Alley, Wichayanon Road-Chiang Mai Road (okolice rynku Warorot)
Highlights: Występy smoków i lwów, fotobudki, sprzedaż lokalnego i chińskiego noworocznego jedzenia przynoszącego szczęście i pomyślność oraz konkursy.

Region Wschodni

Festiwal Chińskiego Nowego Roku w Pattaya 2023
20-22 stycznia 2023 r., Central Pattaya Activity Lawn, Lan Pho Public Park, Na Kluea i Walking Street, Pattaya, Chon Buri
Highlights: Występy kultury tajsko-chińskiej, pokazy tańca lwa i smoka, koncerty znanych artystów oraz wystawa poświęcona historii festiwalu Chińskiego Nowego Roku.

Region północno-wschodni

Festiwal Chińskiego Nowego Roku Udon Thani 2023
18-21 stycznia 2023 r., Sanktuarium Dziadka-Babci, Dystrykt Mueang, Udon Thani
Highlights: Chińska sztuka i zajęcia kulturalne prowadzone przez wybitne chińskie kluby i rodziny potomków Udon Thani, w tym taniec lwa, taniec złotego smoka, dekoracje z czerwonych latarni, chińskie występy muzyczne, chińska kaligrafia i sprzedaż tradycyjnego chińskiego noworocznego jedzenia, które przynosi szczęście i szczęście.

Festiwal Chińskiego Nowego Roku Korat 2023
21-24 stycznia 2023, Pomnik Thao Suranaree i Chomphon Road, Mueang District, Nakhon Ratchasima
Highlights: Procesja bogów ze świątyń w całym mieście Korat, występy pieśni ludowych, współczesna sztuka chińska i występy kulturalne oraz sprzedaż żywności ze znanych lokalnych restauracji.

Mukdahan Indochina Fest 2023
19-22 stycznia 2023 r., Dzielnica Starego Miasta, dzielnica Mueang, Mukdahan
Highlights: Występy kultury współczesnej, taniec Baslop, pokaz mody wietnamskiej Ao Dai i chińskiej Qipao, Indochina Kids Contest, pokaz pisania chińskiej kaligrafii, sprzedaż lokalnej żywności, w tym żywności wietnamskiej. Plus galeria sztuki i wystawa artystów Mukdahan. Teren wydarzenia zostanie pięknie udekorowany lekkimi dekoracjami.

Południowy region

Święto Chińskiego Nowego Roku Hat Yai 2023
21-24 stycznia 2023 r., Niphat Uthit 2-3 Road, dystrykt Hat Yai, Songkhla
Highlights: Jasno udekorowane miejsce z łukami latarni i ulicami spacerowymi, które stanowią idealne tło dla występów tanecznych złotego smoka i lwa w wykonaniu słynnych zespołów z Yala, chińskich pokazów kulturalnych i występów słynnego tajskiego artysty COCKTAIL. Dodatkowo specjalny koncert azjatyckiej autorki tekstów Frances Yip, który będzie transmitowany na żywo dla publiczności na całym świecie.

Festiwal Chińskiego Nowego Roku 2023 w mieście Phuket
27-29 stycznia 2023 r., Queen Sirikit Park, Thalang Road, Phuket
Highlights: Różne przedstawienia i sztuki teatralne, stragany z jedzeniem, wykłady akademickie na temat architektury i zachowania Starego Miasta w Phuket oraz chińsko-portugalska projekcja animacji architektonicznej oraz sprzedaż lokalnej i tradycyjnej żywności.

Święto Latarni w Phuket 2023
15 stycznia – 5 lutego 2023 r., Limelight Avenue, Phuket
Highlights: Występy Guzheng, chińskie tańce wachlarzowe, tańce lwów i dekoracja latarni lokalnych domów.

Festiwal Chińskiego Nowego Roku Trang 2023
20-22 stycznia 2023 r., Urząd Miasta Trang
Highlights: Pokaz tańca lwów w wykonaniu lokalnych uczniów i różne inne występy, a także targi konsumenckie.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.