Dołącz do świątecznej zabawy Chińskiego Nowego Roku 2023 w Tajlandii

KOMUNIKAT PRASOWY:

Ekscytujące, żywe i kolorowe uroczystości z okazji Chińskiego Nowego Roku odbywają się w wielu miejscach w królestwie, w tym w regionach północnym, południowym, środkowym, wschodnim i północno-wschodnim.

Bangkok, 16 stycznia 2023 – Urząd ds. Turystyki Tajlandii (TAT) pragnie zaprosić turystów do przeżycia tętniącej życiem zabawy, świątecznego koloru oraz niesamowitej kultury i dziedzictwa różnych obchodów Chińskiego Nowego Roku odbywających się w Tajlandii.

W 2023 roku Chiński Nowy Rok przypada na 22 stycznia, a obchody odbywają się w okolicach tego dnia:

Bangkok i Region Centralny

Chiński Nowy Rok 2023 w Chinatown
14 stycznia – 15 lutego 2023 r., godz. 18.00-24.00, Odeon Circle, Yaowarat Road, Bangkok
Highlights: Szereg działań, w tym występy kulturalne, wystawa na temat chińskiego Nowego Roku w Tajlandii i stosunków tajsko-chińskich, pokazy sztuki chińskiej, w tym kaligrafii i wycinanki. Przez cały miesiąc aleja wydarzenia będzie pięknie udekorowana dekoracjami świetlnymi pod hasłem „Dobrobyt, pomyślność, szczęście, rok królika” składającymi się z oświetlonego łuku tunelu, lamp i lamp ulicznych na odcinku 200 metrów .

Targi Ratchaburi Chinatown 2023
19-23 stycznia 2023 r., Zapora Pracha Phatthana, Dystrykt Mueang, Ratchaburi
Highlights: Pokaz świetlny i dźwięk kurtyny wodnej w Chinatown, tańce lwów i smoków, występy kulturalne, parady, współczesne pokazy i występy artystów, dekoracje świetlne i pokazy lampionów, pokaz gotowania tradycyjnego chińskiego noworocznego jedzenia przynoszącego szczęście i szczęście oraz pokazy sztuki , w tym astrologię chińską, wycinanie papieru i robienie lampionów.

Samut Sakhon Chiński Nowy Rok 2023
19-23 stycznia 2023 roku, w 60th Park Maharadży i świątynia filarów miasta Samut Sakhon
Highlights: Parady kulturalne, targi konsumenckie, sprzedaż lokalnej żywności i chińskiego noworocznego jedzenia przynoszącego szczęście i szczęście oraz różne atrakcje.

Festiwal Latarni w Paknam City 2023
20 stycznia – 19 lutego 2023 r., Fundacja Thamkatanyu (Sian Lo Tai Tien Kong), dzielnica Bang Pu, dzielnica Mueang, Samut Prakan
Highlights: Wielki pokaz latarni obejmujący ponad 5,000 lampionów z Tajwanu, w tym latarnie z kreskówek, latarnie fantasy, latarnie bogów i pokaz sztucznych ogni. Wystawy 5 bogów umiejętnie wyrzeźbionych z kamienia i gigantycznej pary lwów wyrzeźbionych z zielonego jadeitu. Różne występy, w tym tańce lwów, pokazy kukiełkowe i konkurs rysowania latarni.

Suphan Buri Chiński Nowy Rok 2023
21-31 stycznia 2023, Muzeum Potomków Smoków, Dystrykt Mueang, Suphan Buri
Highlights: Występy młodych wykonawców Suphan Buri, występy potomków smoków – taniec lwa, występ na bębnach wojennych, taniec dziewięciu smoków, pokazy kung fu i innych chińskich sztuk walki, zmiana chińskich masek operowych, tradycyjny taniec chiński oraz koncerty znanych tajskich artystów i celebrytów. Przez cały czas trwania wydarzenia Kapliczka Filaru Miejskiego, Muzeum Potomków Smoków, Wioska Niebiańskiego Smoka i Park Pamięci Buddyzmu będą pięknie udekorowane lekkimi dekoracjami.

Pak Nam Pho Chiński Nowy Rok 2023
15-26 stycznia 2023 r., rzeka Chao Phraya, dystrykt Mueang, Nakhon Sawan
Highlights: 12 dni i 12 nocy obchodów z różnymi pomyślnymi zajęciami, w tym składanie hołdu wielce czczonemu Chao Pho i Chao Mae Pak Nam Pho w północnych i południowych świątyniach oraz zdobywanie zasług. Do tego występy artystów i piosenkarzy, rejestracja zdjęć w mediach społecznościowych, sprzedaż tradycyjnej chińskiej noworocznej żywności przynoszącej szczęście i szczęście oraz przedstawienie w chińskiej operze.

Północny region

Festiwal Chinatown w Chiang Mai 2023
22 stycznia 2023, Lao Zhou Alley, Wichayanon Road-Chiang Mai Road (okolice rynku Warorot)
Highlights: Występy smoków i lwów, fotobudki, sprzedaż lokalnego i chińskiego noworocznego jedzenia przynoszącego szczęście i pomyślność oraz konkursy.

Region Wschodni

Festiwal Chińskiego Nowego Roku w Pattaya 2023
20-22 stycznia 2023 r., Central Pattaya Activity Lawn, Lan Pho Public Park, Na Kluea i Walking Street, Pattaya, Chon Buri
Highlights: Występy kultury tajsko-chińskiej, pokazy tańca lwa i smoka, koncerty znanych artystów oraz wystawa poświęcona historii festiwalu Chińskiego Nowego Roku.

Region północno-wschodni

Festiwal Chińskiego Nowego Roku Udon Thani 2023
18-21 stycznia 2023 r., Sanktuarium Dziadka-Babci, Dystrykt Mueang, Udon Thani
Highlights: Chińska sztuka i zajęcia kulturalne prowadzone przez wybitne chińskie kluby i rodziny potomków Udon Thani, w tym taniec lwa, taniec złotego smoka, dekoracje z czerwonych latarni, chińskie występy muzyczne, chińska kaligrafia i sprzedaż tradycyjnego chińskiego noworocznego jedzenia, które przynosi szczęście i szczęście.

Festiwal Chińskiego Nowego Roku Korat 2023
21-24 stycznia 2023, Pomnik Thao Suranaree i Chomphon Road, Mueang District, Nakhon Ratchasima
Highlights: Procesja bogów ze świątyń w całym mieście Korat, występy pieśni ludowych, współczesna sztuka chińska i występy kulturalne oraz sprzedaż żywności ze znanych lokalnych restauracji.

Mukdahan Indochina Fest 2023
19-22 stycznia 2023 r., Dzielnica Starego Miasta, dzielnica Mueang, Mukdahan
Highlights: Występy kultury współczesnej, taniec Baslop, pokaz mody wietnamskiej Ao Dai i chińskiej Qipao, Indochina Kids Contest, pokaz pisania chińskiej kaligrafii, sprzedaż lokalnej żywności, w tym żywności wietnamskiej. Plus galeria sztuki i wystawa artystów Mukdahan. Teren wydarzenia zostanie pięknie udekorowany lekkimi dekoracjami.

Południowy region

Święto Chińskiego Nowego Roku Hat Yai 2023
21-24 stycznia 2023 r., Niphat Uthit 2-3 Road, dystrykt Hat Yai, Songkhla
Highlights: Jasno udekorowane miejsce z łukami latarni i ulicami spacerowymi, które stanowią idealne tło dla występów tanecznych złotego smoka i lwa w wykonaniu słynnych zespołów z Yala, chińskich pokazów kulturalnych i występów słynnego tajskiego artysty COCKTAIL. Dodatkowo specjalny koncert azjatyckiej autorki tekstów Frances Yip, który będzie transmitowany na żywo dla publiczności na całym świecie.

Festiwal Chińskiego Nowego Roku 2023 w mieście Phuket
27-29 stycznia 2023 r., Queen Sirikit Park, Thalang Road, Phuket
Highlights: Różne przedstawienia i sztuki teatralne, stragany z jedzeniem, wykłady akademickie na temat architektury i zachowania Starego Miasta w Phuket oraz chińsko-portugalska projekcja animacji architektonicznej oraz sprzedaż lokalnej i tradycyjnej żywności.

Święto Latarni w Phuket 2023
15 stycznia – 5 lutego 2023 r., Limelight Avenue, Phuket
Highlights: Występy Guzheng, chińskie tańce wachlarzowe, tańce lwów i dekoracja latarni lokalnych domów.

Festiwal Chińskiego Nowego Roku Trang 2023
20-22 stycznia 2023 r., Urząd Miasta Trang
Highlights: Pokaz tańca lwów w wykonaniu lokalnych uczniów i różne inne występy, a także targi konsumenckie.

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.