Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: przyjazd Chińczyków, oszustwa związane z prawem jazdy i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National Team, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 9 stycznia 2023 r. do niedzieli 15 stycznia 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są ułożone według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajski minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul oświadczył niedawno, 9 stycznia 2023 r., na konferencji prasowej na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku, aby powitać chińskich turystów w Tajlandii, że kontrowersyjna zasada wymagająca dowodu udokumentowania szczepienia przeciwko Covidowi podczas lotu do Tajlandii zostanie anulowana .
  2. 269 ​​chińskich turystów z Xiamen w Chinach wylądowało dziś, 9 stycznia, na lotnisku Suvarnabhumi w Tajlandii.

Pierwsza grupa chińskich gości przybyła na lotnisko o godz. .

3. System odliczania punktów drogowych został oficjalnie wprowadzony w Tajlandii 9 stycznia 2023 r. i na dobre zmieni konsekwencje prawne notorycznych wykroczeń drogowych w Tajlandii.

Punkty drogowe od pięciuset czterdziestu kierowców z Tajlandii zostały odjęte pierwszego dnia nowego systemu ruchu.

4. Oczekuje się, że pobór opłaty za „wjazd na ląd” w wysokości 300 bahtów oficjalnie wejdzie w życie w czerwcu tego roku.

Ta opłata za wejście na grunt zostanie zasugerowana gabinetowi w przyszłym miesiącu, ponieważ planujemy, że wejdzie ona w życie 1 czerwcast w tym roku.

5. Biuro Departamentu Transportu Lądowego w Phuket ostrzegło przed czymś, co nazywają internetowym i nielegalnym oszustwem dotyczącym prawa jazdy.

Oszustwo związane z usługą prawa jazdy stało się wirusowe w mediach społecznościowych, w tym w grupach społecznościowych Phuket ex-pat oraz w podobnych grupach w Pattaya w zeszłym tygodniu.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.