Najważniejsze historie z Tajlandii z ostatniego tygodnia: przyjazd Chińczyków, oszustwa związane z prawem jazdy i nie tylko

Oto przegląd najpopularniejszych artykułów z NARODOWYCH Tajlandii, wybranych przez nasz zespół Pattaya News/TPN National Team, od zeszłego tygodnia, od poniedziałku 9 stycznia 2023 r. do niedzieli 15 stycznia 2023 r. Nie mają one żadnego szczególnego poziomu ważności, ale są ułożone według daty publikacji.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najważniejsze historie!

  1. Tajski minister zdrowia publicznego Anutin Charnvirakul oświadczył niedawno, 9 stycznia 2023 r., na konferencji prasowej na lotnisku Suvarnabhumi w Bangkoku, aby powitać chińskich turystów w Tajlandii, że kontrowersyjna zasada wymagająca dowodu udokumentowania szczepienia przeciwko Covidowi podczas lotu do Tajlandii zostanie anulowana .
  2. 269 ​​chińskich turystów z Xiamen w Chinach wylądowało dziś, 9 stycznia, na lotnisku Suvarnabhumi w Tajlandii.

Pierwsza grupa chińskich gości przybyła na lotnisko o godz. .

3. System odliczania punktów drogowych został oficjalnie wprowadzony w Tajlandii 9 stycznia 2023 r. i na dobre zmieni konsekwencje prawne notorycznych wykroczeń drogowych w Tajlandii.

Punkty drogowe od pięciuset czterdziestu kierowców z Tajlandii zostały odjęte pierwszego dnia nowego systemu ruchu.

4. Oczekuje się, że pobór opłaty za „wjazd na ląd” w wysokości 300 bahtów oficjalnie wejdzie w życie w czerwcu tego roku.

Ta opłata za wejście na grunt zostanie zasugerowana gabinetowi w przyszłym miesiącu, ponieważ planujemy, że wejdzie ona w życie 1 czerwcast w tym roku.

5. Biuro Departamentu Transportu Lądowego w Phuket ostrzegło przed czymś, co nazywają internetowym i nielegalnym oszustwem dotyczącym prawa jazdy.

Oszustwo związane z usługą prawa jazdy stało się wirusowe w mediach społecznościowych, w tym w grupach społecznościowych Phuket ex-pat oraz w podobnych grupach w Pattaya w zeszłym tygodniu.

I to wszystko na ten tydzień. Jak zawsze dziękujemy za przeczytanie Pattaya News/TPN News!

Oryginalna wersja tego artykułu pojawiła się na naszej siostrzanej witrynie The Pattaya News, której właścicielem jest nasza firma macierzysta TPN media.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Nie znaleziono subskrybenta, prawdopodobnie został już usunięty. Nie są wymagane żadne dalsze działania.

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.