Rekin wielorybi zauważony z siecią rybacką utkniętą w ogonie w Krabi

Krabi –

Na wyspie w Mueang Krabi zauważono dużego rekina wielorybiego z siecią rybacką przyczepioną do ogona.

Klip wideo z łodzi wycieczkowej w pobliżu wyspy Hong w Parku Narodowym Than Bok Khorani został opublikowany na stronie Facebooka pokazującej incydent. Ogromny rekin wielorybi, który ma około sześciu metrów długości, pływał z ogonem utkniętym w sieci rybackiej. Doniesiono, że jego ogon został zraniony przez sieć.

Szef Parku Narodowego Than Bok Khorani, pan Weerasak Srisajjang, powiedział Phuket Express, że od wczoraj (17 stycznia) poszukiwano rekina wielorybiegoth) po ich powiadomieniu. Informuje się operatorów łodzi wycieczkowych i nurków, aby pomogli w poszukiwaniu rekina wielorybiego, a także w bezpiecznym usuwaniu sieci.

Jeśli ktoś zobaczy rekina wielorybiego, proszę zadzwonić do parku narodowego 075 681 096 lub bezpośrednio do pana Wanchai Sumongkola 088-449-7717.

=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od czterech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.