Tajlandia przedstawia swoje stałe zaangażowanie w organizację Expo 2028 – Phuket

KOMUNIKAT PRASOWY:

W briefingu podkreślono, że Expo jest programem krajowym i pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Azji Południowo-Wschodniej, które przyniesie korzyści całemu regionowi.

Bangkok, 18 stycznia 2023 – Ministerstwo Spraw Zagranicznych (MSZ) zorganizowało briefing, aby przedstawić zaangażowanie i wizję Tajlandii w organizację Expo 2028 – Phuket pod hasłem „Przyszłość życia: życie w harmonii, dzielenie się dobrobytem” oraz aby zwrócić się o wsparcie do państw członkowskich Bureau International des Expositions (BIE) w nadchodzących wyborach w Paryżu w czerwcu 2023 r. wyłoni zwycięskiego gospodarza.

Pan Sarun Charoensuwan, stały sekretarz MSZ, powiedział: „Ubieganie się Tajlandii o organizację Expo 2028 w Phuket jest traktowane priorytetowo jako program narodowy. Tajlandia i Phuket są w pełni gotowe do organizacji Expo, które będzie pierwszym tego rodzaju wydarzeniem w Azji Południowo-Wschodniej, które przyniesie korzyści całemu regionowi”.

Przegląd tajlandzkiej wizji targów, w tym temat i koncepcję mającą na celu sprostanie palącym globalnym wyzwaniom mającym wpływ na ludzi, planetę i dobrobyt, przedstawił pan Chiruit Isarangkun Na Ayuthaya, prezes Tajlandzkiego Biura Konwencji i Wystaw (TCEB). Powiedział: „Expo 2028 – Phuket będzie platformą dla uczestniczących krajów do zaprezentowania swoich rozwiązań na rzecz zrównoważonego życia w przyszłości, z ludźmi i środowiskiem w centrum”.

Pan Narong Woonciew, gubernator Phuket, powiedział: „Ubieganie się Tajlandii o organizację Expo 2028 – Phuket było lokalną inicjatywą kierowaną przez lokalne społeczności Phuket. Jego siła jako czołowego miejsca turystycznego ze światowej klasy udogodnieniami oraz długoterminowa strategia rozwoju promująca zrównoważony rozwój we wszystkich wymiarach sprawiły, że Phuket jest odpowiednim miejscem do inspirowania i wspierania pozytywnych zmian w kierunku zrównoważonej przyszłości”.

Na odprawie mającej na celu wzmocnienie gotowości Tajlandii do organizacji Expo 2028 – Phuket obecni byli również pan Bhummikitti Ruktaengam, przewodniczący doradczy Stowarzyszenia Turystycznego Phuket oraz dr Peeradon Kaeklai, architekt, doradca Expo 2028 Phuket w Tajlandii.

Projekt i koncepcja Expo 2028 – Phuket będzie koncentrować się wokół „przepływu natury” i podkreślać wykorzystanie zielonej technologii.

Po odprawie JE Pan Vijavat Isarabhakdi, Wiceminister Spraw Zagranicznych, wydał przyjęcie, podczas którego podkreślono wyjątkowe uroki i mocne strony Phuket, takie jak lokalna gastronomia, kultura oraz branże turystyki zrównoważonej i zdrowotnej, a także duży udział Phuket społeczności lokalne w projekcie Expo 2028 – Phuket. Były zajęcia z Phuket Young Ambassadors oraz panią Manitą Duangkham Farmer – Miss Tajlandii 2022 i pochodzącą z Phuket.

W przyjęciu, które odbyło się pod hasłem „Local to Global: Phuket Expo 2028”, w Vithes Samosorn Hall MSZ wzięło udział około 250 przedstawicieli korpusu dyplomatycznego i konsulatów honorowych, izb handlowych, mediów i sektora prywatnego.

Źródło i zdjęcia: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Tajlandia

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.