Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: przybycie Chińczyków, aresztowanie Uzbekistanu z 2.23 kg kokainy i nie tylko

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 16 stycznia 2023 roku do niedzieli 22 stycznia 2023 roku.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Tragiczna, prawdziwa historia miłosna „Sarasin Bridge Love Story” między Dumem i Giwem została przekształcona w zupełnie nowy film.

Mężczyzna o imieniu „Dum”, który był kierowcą autobusu Baht, i kobieta o imieniu „Giw”, która była nauczycielką, byli kochankami. Zachodni czytelnicy rozpoznają podobne motywy do Romea i Julii.

2. Poszukiwany Singapurczyk został aresztowany na międzynarodowym lotnisku w Phuket za rzekomy udział w oszustwie Ponzi.

Pan Daryl Cai Yonghui, lat 32, obywatel Singapuru, znajdował się na liście poszukiwanych Departamentu Dochodzeń Specjalnych (DSI). Prawie 10,000 XNUMX Tajów złożyło skargi w związku z tym oszustwem Ponzi.

3. 47-letni rumuński nurek wciąż jest poszukiwany od 15 dni. Ogólne wyszukiwanie zakończone

Szersze poszukiwania zakończyły się i przeniosły się do lokalnych rybaków i mieszkańców, aby pomogli w dalszych poszukiwaniach.

4. W środę (182 stycznia) na międzynarodowe lotnisko w Phuket przybyło łącznie 18 chińskich turystówth), jeden.

Pierwsza grupa chińskich turystów wylądowała na lotnisku w bezpośrednim locie Spring Airlines z Szanghaju do Phuket.

5. Uzbekistka została aresztowana z 2.23 kilogramami kokainy na międzynarodowym lotnisku w Phuket.

Pani Shoira Rakmonova, 41 lat, obywatelka Uzbekistanu, została aresztowana w tajskim urzędzie celnym (import) w terminalu międzynarodowym. Przejęto od niej osiem worków kokainy o łącznej wadze 2.23 kilograma.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.