Chartered Bank House, nowy punkt orientacyjny w mieście Phuket, zostanie otwarty w przyszłym miesiącu

Phuket -

Renowacja Standard Chartered Bank House w mieście Phuket została ukończona w 85 procentach. Oczekuje się, że zostanie otwarty jako nowy punkt orientacyjny dla turystyki w przyszłym miesiącu, powiedział gubernator Phuket Narong Woonciew w rozmowie z Phuket Express.

Chińsko-portugalski dom to miejsce, w którym w przeszłości mieszkali menedżerowie Standard Chartered Bank. Dom znajduje się na Damrong Road w Talad Yai, Mueang Phuket. Dom został odnowiony, aby stać się nowym punktem orientacyjnym dla turystyki, który mogą odwiedzać turyści. Całkowity budżet renowacji wynosi 28 milionów bahtów.

Szef Robót Publicznych i Planowania Miast i Wsi w Phuket, Suwit Pansangiem, powiedział Phuket Express, że renowacja zajęła prawie dwa lata. Teraz jest ukończony w 85 procentach. W domu i okolicy jest jeszcze trochę remontu. Remont ma zakończyć się w całości w przyszłym miesiącu.

Przed remontem przez MGR online
Po renowacji

Phuket Express zauważył, że Standard Chartered Bank w chińsko-portugalskim stylu architektonicznym był pierwszym zagranicznym bankiem w Phuket otwartym w 1907 roku. Obecnie jest to muzeum, które znajduje się na Starym Mieście w Phuket.

Standard Chartered Bank na Starym Mieście w Phuket

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.