Phuket zorganizuje coroczny Festiwal Bohaterek

Phuket -

Coroczny Festiwal Bohaterek odbędzie się w marcu tego roku w Thalang.

Wicegubernator Phuket, Amnuay Pinsuwan, powiedział Phuket Express, że w tym roku festiwal odbędzie się od 13 do 15 marcath, 2023 w Parku Historycznym Thalang w Thep Krasattri.

Festiwal ma na celu promocję turystyki poprzez prezentację lokalnego stylu życia i historii Thalang na Phuket. Jednocześnie ma wspierać nowe pokolenia w zachowaniu tradycji i kultury. Będzie wiele atrakcji, takich jak tradycyjne pokazy świetlne i dźwiękowe, sprzedaż różnych produktów i lokalnych potraw z Phuket i wiele innych.

Kluczowym momentem wydarzenia jest historyczny występ Thao Thep Krasattri i Thao Si Soonthorn, który odbędzie się ku czci dobroci dwóch bohaterek i przodków Thalang, którzy walczyli i poświęcili się z męstwem w obronie ziemi na którym wielu nadal mieszka spokojnie dzisiaj.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.