Phuket: Podejrzany aresztowany w Bangkoku po 11 latach za domniemane podpalenie i usiłowanie zabójstwa

Phuket -

Podejrzany poszukiwany w Phuket został aresztowany w Bangkoku za podpalenie i rzekomą próbę zabicia ochroniarza na farmie węży w Phuket 11 lat temu.

Podejrzany był również rzekomo powiązany z tym, co tajskie media określiły jako niesławny szef chińskiej mafii, „Tuhao”.

Centralne Biuro Śledcze (CIB) poinformowało w środę (25 stycznia) Phuket Express, że aresztowało 42-letniego Surachai w dzielnicy Dusit. Surachai miał nakaz aresztowania wydany przez Sąd Prowincji Phuket za zamiar zabójstwa przez podpalenie. Surachai został zabrany z powrotem na komisariat policji Chalong w Phuket w celu podjęcia dalszych kroków prawnych. Odrzucił wszystkie zarzuty.

W kwietniu 23rd, 2012, trzech podejrzanych spaliło ogród z wężami w firmie w Phuket. Zaatakowali ochroniarza zidentyfikowanego jako pan Anuchit, który odniósł poważne obrażenia i jest obecnie niepełnosprawny. Dwóch podejrzanych zostało aresztowanych, zanim przyznali się, że byli rzekomo zatrudnieni przez pana Chaiyanata Kornchayananta lub „Tuhao” i jego żonę.

Może ci się spodobać:

Domniemany szef chińskiej mafii o pseudonimie „Tuhao” zgłosił się na policję w Bangkoku w środę, 23 listopada 2022 r., po tym, jak został oskarżony o zmowę w nielegalnym handlu narkotykami i prowadzenie nielegalnego klubu nocnego.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.