Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Siedmiu obcokrajowców uratowanych z morza i wiele więcej

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 23 stycznia 2023 do niedzieli 29 stycznia 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Podejrzany poszukiwany w Phuket został aresztowany w Bangkoku za podpalenie i rzekomą próbę zabicia ochroniarza na farmie węży w Phuket 11 lat temu. Podejrzany był również rzekomo powiązany z tym, co tajskie media określiły jako niesławny szef chińskiej mafii, „Tuhao”.
  2. Według dyrektora Biura Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, Phuket obserwuje więcej działań turystów, ponieważ turystyka wynosi obecnie 50% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

Liczba odwiedzających Phuket od stycznia do grudnia 2022 r. Wyniosła 9.26 mln, z czego 53.6% to turyści krajowi, a 46.4% to turyści międzynarodowi, wpompowując do Phuket 233.38 mld bahtów przychodów z turystyki przez cały rok.

3. Operator skuterów wodnych i parasailów został ukarany grzywną w wysokości 60,000 XNUMX bahtów za złamanie zasad i operowanie na chronionej plaży w Thalang.

Surin Beach to chroniona plaża (projekt White Beach), na której obowiązuje zakaz prowadzenia działalności morskiej. Te zajęcia irytują plażowiczów i pływaków i nie są dla nich bezpieczne.

4. Ponad 158,000 2.6 Tajów i obcokrajowców odwiedziło Phuket na Festiwal Chińskiego Nowego Roku, który wygenerował co najmniej XNUMX miliarda bahtów, powiedział organ TAT.

W sumie odbyło się 121 lotów międzynarodowych z 40 linii lotniczych, które przewiozły 24,809 121 pasażerów, podczas gdy łącznie 17,155 lotów krajowych przewiozło XNUMX XNUMX pasażerów.

5. Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii uratowała siedmiu zagranicznych turystów i kapitana z łodzi po walce z falami na Phuket.

Łódź rybacka przewożąca siedmiu zagranicznych turystów na południu Phuket walczyła z silnymi falami na morzu. Nawigator na łodzi był zepsuty, co oznaczało, że kapitan łodzi nie był w stanie zabrać ich z powrotem na brzeg.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.