Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: Siedmiu obcokrajowców uratowanych z morza i wiele więcej

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Od poniedziałku 23 stycznia 2023 do niedzieli 29 stycznia 2023.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Podejrzany poszukiwany w Phuket został aresztowany w Bangkoku za podpalenie i rzekomą próbę zabicia ochroniarza na farmie węży w Phuket 11 lat temu. Podejrzany był również rzekomo powiązany z tym, co tajskie media określiły jako niesławny szef chińskiej mafii, „Tuhao”.
  2. Według dyrektora Biura Urzędu Turystyki Tajlandii w Phuket, Phuket obserwuje więcej działań turystów, ponieważ turystyka wynosi obecnie 50% w porównaniu z poziomem sprzed pandemii.

Liczba odwiedzających Phuket od stycznia do grudnia 2022 r. Wyniosła 9.26 mln, z czego 53.6% to turyści krajowi, a 46.4% to turyści międzynarodowi, wpompowując do Phuket 233.38 mld bahtów przychodów z turystyki przez cały rok.

3. Operator skuterów wodnych i parasailów został ukarany grzywną w wysokości 60,000 XNUMX bahtów za złamanie zasad i operowanie na chronionej plaży w Thalang.

Surin Beach to chroniona plaża (projekt White Beach), na której obowiązuje zakaz prowadzenia działalności morskiej. Te zajęcia irytują plażowiczów i pływaków i nie są dla nich bezpieczne.

4. Ponad 158,000 2.6 Tajów i obcokrajowców odwiedziło Phuket na Festiwal Chińskiego Nowego Roku, który wygenerował co najmniej XNUMX miliarda bahtów, powiedział organ TAT.

W sumie odbyło się 121 lotów międzynarodowych z 40 linii lotniczych, które przewiozły 24,809 121 pasażerów, podczas gdy łącznie 17,155 lotów krajowych przewiozło XNUMX XNUMX pasażerów.

5. Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii uratowała siedmiu zagranicznych turystów i kapitana z łodzi po walce z falami na Phuket.

Łódź rybacka przewożąca siedmiu zagranicznych turystów na południu Phuket walczyła z silnymi falami na morzu. Nawigator na łodzi był zepsuty, co oznaczało, że kapitan łodzi nie był w stanie zabrać ich z powrotem na brzeg.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.