Ponad 200,000 2023 turystów odwiedza wyspę Samui w pierwszym miesiącu XNUMX roku

ZDJĘCIE: Dział Public Relations Surat Thani

Wyspa Samui –

Od początku tego roku wyspę Samui odwiedziło ponad 200,000 XNUMX turystów.

Gubernator Surat Thani, pan Wichawut Jintoe, powiedział dziś prasie (31 styczniast), że od 1 stycznia brst do stycznia 23rd, wyspę Samui odwiedziło 178,077 86,507 turystów. Spośród nich 91,570 XNUMX przybyło samolotami, a XNUMX XNUMX przybyło promami.

„Liczba ta nie obejmowała turystów ze statków wycieczkowych, które odbywały cztery rundy na jednodniowe wycieczki, a dwie rundy zatrzymywały się na wyspie Samui na jedną noc. Pod koniec tego miesiąca wyspę Samui odwiedzi ponad 200,000 XNUMX turystów” – zaznaczył Wichawut.

„Liczba turystów odwiedzających wyspę Samui w pierwszym miesiącu roku wzrosła w porównaniu z latami wcześniejszymi. Odwiedzili również pobliskie wyspy, takie jak Phangan Island i Tao Island (Turtle Island), a także inne miejsca turystyczne na lądzie. To dobry początek, który pokazuje, że wyspa Samui to jedno z najlepszych miejsc w Tajlandii, które chętnie odwiedzają turyści” – dodał Wichawut.

============================

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.