Trzej zagraniczni turyści uratowani po zgubieniu się w lesie na wyspie Phangan

Wyspa Phangan, Surat Thani –

Trzech zagranicznych turystów zostało uratowanych po tym, jak zgubili się w lesie na wyspie Phangan w Surat Thani.

Szef Parku Narodowego Than Sadet-Ko Pha-Ngan, pan Thikamphon Penchaom, powiedział TPN Media: „Wczoraj (30 stycznia) zostaliśmy powiadomieni przez sołtysa wioski o zaginionych turystach w dystrykcie Baan Tai.th) o 5:30”.

„Trzej zagraniczni turyści nie mogli się wydostać po próbie podążania naturalnym szlakiem na górze Ra. Zadzwonili do nas z telefonu komórkowego, prosząc o pomoc. Sprawdziliśmy ich lokalizację i zdaliśmy sobie sprawę, że znajdują się na starym szlaku prowadzącym na szczyt góry” – dodał Thikamphon.

„Znaleźliśmy ich o 8:45. Byli to pan Prasannatma Das Bhatt, lat 30, pani Stagey Anne Pedder, lat 35, obywatele brytyjscy, oraz pani Sandra Helena, lat 44, obywatelka Holandii. Wszyscy są bezpieczni” – wyjaśnił Thikamphon.

Turyści dziękowali urzędnikom, personelowi i ekipom ratowniczym.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.