Urzędnicy Phuket wyjaśniają rzekome wyłudzanie pieniędzy od turysty z Arabii Saudyjskiej

Phuket -

Prezes Andaman Guide Association wyjaśnił plotkę o funkcjonariuszach rzekomo wyłudzających pieniądze od turysty z Arabii Saudyjskiej.

Historia wyszła na jaw po tym, jak w tym tygodniu niezidentyfikowany przewodnik wypowiedział się w tajskim programie telewizyjnym po ogólnokrajowych wiadomościach dotyczących wymuszenia na tajwańskiej aktorce. Powiedział, że przewodnik turystyczny w Phuket przekazał mu wiadomość o skorumpowanych funkcjonariuszach organów ścigania, którzy rzekomo umieszczali nielegalne narkotyki na turyście z Arabii Saudyjskiej. Następnie wyłudzili od turysty pieniądze w wysokości około miliona bahtów.

Pan Krit Thepbamrung, prezes Andaman Guide Association, powiedział: „Sprawdziliśmy to oświadczenie i stwierdziliśmy, że ten problem miał miejsce dawno temu i nie byliśmy pewni, czy to prawda o wymuszeniu. Osoba, która przyniosła ten problem wiele lat po tym, jak rzekomo się wydarzyła, zaszkodziła turystyce Phuket”.

„Musimy być bardziej ostrożni, kiedy chcemy coś powiedzieć. Musimy najpierw sprawdzić, chyba że stanie się wirusowy na całym świecie. Turyści, którzy o tym usłyszeli, mogą nie chcieć odwiedzić Phuket”. – podsumował Krit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.