Żółw skórzasty składa jaja na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Żółw skórzasty złożył jaja na plaży w dzielnicy Takua Pa.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) został powiadomiony przez naczelnika wioski Koh Kor Khao, pana Sanae Churata, że ​​wczoraj (31 styczniast) lokalni mieszkańcy znaleźli ślady matki żółwia morskiego na Sunset Beach.

Urzędnicy i personel DMCR przybyli na plażę, aby znaleźć gniazdo żółwia morskiego i odkryli, że są to jaja żółwia skórzastego. Gniazdo było pełne jaj, a na okolicę nie miała wpływu woda morska ani zła pogoda.

Dlatego jaja nie zostały usunięte z gniazd. Jednak gniazdo jest ogrodzone dla ochrony jaja.

Mieszkańcy Koh Kor Khao są bardzo szczęśliwi, ponieważ jest to pierwsze gniazdo żółwi morskich od dwóch lat znalezione w wiosce Koh Kor Khao. Ostatni raz jaja żółwia skórzastego znaleziono w wiosce w 2021 roku. Ponadto wszystkie jaja ostatnim razem nie były jajami zapłodnionymi.

Lokalni mieszkańcy z niecierpliwością czekają na pojawienie się małych żółwi morskich.

Może ci się spodobać:

Żółw morski złożył jaja na plaży w dzielnicy Takua Thung.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.