Żółw skórzasty składa jaja na plaży w Phang Nga

Phangnga –

Żółw skórzasty złożył jaja na plaży w dzielnicy Takua Pa.

Departament Zasobów Morskich i Przybrzeżnych (DMCR) został powiadomiony przez naczelnika wioski Koh Kor Khao, pana Sanae Churata, że ​​wczoraj (31 styczniast) lokalni mieszkańcy znaleźli ślady matki żółwia morskiego na Sunset Beach.

Urzędnicy i personel DMCR przybyli na plażę, aby znaleźć gniazdo żółwia morskiego i odkryli, że są to jaja żółwia skórzastego. Gniazdo było pełne jaj, a na okolicę nie miała wpływu woda morska ani zła pogoda.

Dlatego jaja nie zostały usunięte z gniazd. Jednak gniazdo jest ogrodzone dla ochrony jaja.

Mieszkańcy Koh Kor Khao są bardzo szczęśliwi, ponieważ jest to pierwsze gniazdo żółwi morskich od dwóch lat znalezione w wiosce Koh Kor Khao. Ostatni raz jaja żółwia skórzastego znaleziono w wiosce w 2021 roku. Ponadto wszystkie jaja ostatnim razem nie były jajami zapłodnionymi.

Lokalni mieszkańcy z niecierpliwością czekają na pojawienie się małych żółwi morskich.

Może ci się spodobać:

Żółw morski złożył jaja na plaży w dzielnicy Takua Thung.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.