Dwa wieloryby Bryde'a zauważone w pobliżu wyspy w Surat Thani

Surat Thani –

Dwa wieloryby Bryde'a zostały zauważone w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong w Surat Thani.

Szef Parku Narodowego Mu Ko Ang Thong, Sathit Tantikrittaya, powiedział The Phuket Express: „Podczas patrolowania okolicy zauważyliśmy dwa wieloryby Bryde w pobliżu wyspy Nai Put”.

„Poprosiliśmy operatorów łodzi wycieczkowych, aby zwolnili i starali się trzymać z dala od tego obszaru. Jeśli zobaczą wieloryby Bryde'a, powinni oddalić się od nich na co najmniej 100 metrów i wyłączyć silnik łodzi. Proszę, bądźcie cicho, jeśli zobaczycie wieloryby Bryde'a”. – dodał Sathit.

„Wieloryb Bryde jest rzadkim zwierzęciem morskim, ale można go znaleźć w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong, ponieważ obszar ten jest bardzo bogaty w pożywienie”. – podsumował Sathit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.