Dwa wieloryby Bryde'a zauważone w pobliżu wyspy w Surat Thani

Surat Thani –

Dwa wieloryby Bryde'a zostały zauważone w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong w Surat Thani.

Szef Parku Narodowego Mu Ko Ang Thong, Sathit Tantikrittaya, powiedział The Phuket Express: „Podczas patrolowania okolicy zauważyliśmy dwa wieloryby Bryde w pobliżu wyspy Nai Put”.

„Poprosiliśmy operatorów łodzi wycieczkowych, aby zwolnili i starali się trzymać z dala od tego obszaru. Jeśli zobaczą wieloryby Bryde'a, powinni oddalić się od nich na co najmniej 100 metrów i wyłączyć silnik łodzi. Proszę, bądźcie cicho, jeśli zobaczycie wieloryby Bryde'a”. – dodał Sathit.

„Wieloryb Bryde jest rzadkim zwierzęciem morskim, ale można go znaleźć w Parku Narodowym Mu Ko Ang Thong, ponieważ obszar ten jest bardzo bogaty w pożywienie”. – podsumował Sathit.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.