Czterech Nigeryjczyków aresztowanych w Phuket z ponad 1200 dniami przedłużania pobytu

Rawai, Chalong–

Czterech Nigeryjczyków zostało aresztowanych w Rawai i Chalong, z których każdy przebywał ponad 1,200 dni.

Policja Turystyczna Phuket powiedziała Phuket Express wczoraj (3 lutego).rd), których aresztowali dla Nigeryjczyków, którzy są:

  1. Pan NAH KENNETH CHIBUZO, lat 34, który przebywa obecnie 1,207 dni dłużej. Został aresztowany w wynajętym pokoju w Soi Palai w Chalong.
  2. Pan JAMES CHINONYEREM ONWUMYIRIMMADU, lat 30, który przebywa obecnie 1,469 dni dłużej. Został aresztowany w Soi Chao Fa 49 w Chalong.
  3. Pan OLIVER ABAZIE UCHECHUKWU, lat 34, który przebywa obecnie 1,221 dni dłużej. Został aresztowany w Soi Sai Yuan 9 w Rawai.
  4. Pan MICHAEL ARINZE EJIOGU, lat 31, który przebywa obecnie 1,236 dni dłużej. (Miejsca aresztowania nie zidentyfikowano.)

Policja Turystyczna w Phuket poinformowała Phuket Express, że czterech Nigeryjczyków zostało zabranych na komisariat policji w Chalong, aby stanąć w obliczu zarzutów za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu i ewentualnej deportacji oraz umieszczenia na czarnej liście.

Aresztowanie następuje po tym, jak funkcjonariusze otrzymali anonimową informację od zaniepokojonego obywatela, że ​​oni (cudzoziemcy z kontynentu afrykańskiego) przebywali w obszarze, w którym mieszkało niewiele osób i byli podejrzani o udział w oszustwach związanych z romansami.

Czterej podejrzani przeważnie przebywali tylko w swoich mieszkaniach i zwykle nie wychodzili. Agencje tajlandzkie zajęły się sprzątaniem ich pokoi, dostarczaniem jedzenia i znalezieniem miejsca na nocleg. Zaniepokojony obywatel skontaktował się z tajskimi urzędami imigracyjnymi, ponieważ byli podejrzliwi co do faktu, że mężczyźni wyglądali na ukrywających się i samotnych oraz podobno chcieli chronić społeczność.

Tajski Urząd Imigracyjny podziękował niezidentyfikowanemu zaniepokojonemu obywatelowi i zachęcił więcej tak zwanych „dobrych obywateli” do zgłaszania podejrzanych zachowań.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.