Czterech Nigeryjczyków aresztowanych w Phuket z ponad 1200 dniami przedłużania pobytu

Rawai, Chalong–

Czterech Nigeryjczyków zostało aresztowanych w Rawai i Chalong, z których każdy przebywał ponad 1,200 dni.

Policja Turystyczna Phuket powiedziała Phuket Express wczoraj (3 lutego).rd), których aresztowali dla Nigeryjczyków, którzy są:

  1. Pan NAH KENNETH CHIBUZO, lat 34, który przebywa obecnie 1,207 dni dłużej. Został aresztowany w wynajętym pokoju w Soi Palai w Chalong.
  2. Pan JAMES CHINONYEREM ONWUMYIRIMMADU, lat 30, który przebywa obecnie 1,469 dni dłużej. Został aresztowany w Soi Chao Fa 49 w Chalong.
  3. Pan OLIVER ABAZIE UCHECHUKWU, lat 34, który przebywa obecnie 1,221 dni dłużej. Został aresztowany w Soi Sai Yuan 9 w Rawai.
  4. Pan MICHAEL ARINZE EJIOGU, lat 31, który przebywa obecnie 1,236 dni dłużej. (Miejsca aresztowania nie zidentyfikowano.)

Policja Turystyczna w Phuket poinformowała Phuket Express, że czterech Nigeryjczyków zostało zabranych na komisariat policji w Chalong, aby stanąć w obliczu zarzutów za przekroczenie dozwolonego okresu pobytu i ewentualnej deportacji oraz umieszczenia na czarnej liście.

Aresztowanie następuje po tym, jak funkcjonariusze otrzymali anonimową informację od zaniepokojonego obywatela, że ​​oni (cudzoziemcy z kontynentu afrykańskiego) przebywali w obszarze, w którym mieszkało niewiele osób i byli podejrzani o udział w oszustwach związanych z romansami.

Czterej podejrzani przeważnie przebywali tylko w swoich mieszkaniach i zwykle nie wychodzili. Agencje tajlandzkie zajęły się sprzątaniem ich pokoi, dostarczaniem jedzenia i znalezieniem miejsca na nocleg. Zaniepokojony obywatel skontaktował się z tajskimi urzędami imigracyjnymi, ponieważ byli podejrzliwi co do faktu, że mężczyźni wyglądali na ukrywających się i samotnych oraz podobno chcieli chronić społeczność.

Tajski Urząd Imigracyjny podziękował niezidentyfikowanemu zaniepokojonemu obywatelowi i zachęcił więcej tak zwanych „dobrych obywateli” do zgłaszania podejrzanych zachowań.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.