Chiński turysta rzekomo pocięty przez organizatora wycieczek w Phuket

ZDJĘCIE: MGR Online

Phuket -

Chiński turysta został rzekomo ranny po tym, jak został pocięty przez organizatora wycieczek w Kata.

Aktualizację tej historii można znaleźć klikając TUTAJ.

Doniesiono, że chiński turysta był z rodziną 29 styczniath w zeszłym miesiącu i że kupili zorganizowaną wycieczkę na wyspę Similan w Phang Nga za 9,000 bahtów od firmy turystycznej w pobliżu hotelu w Kata. Zapłacili 5,000 bahtów za depozyt.

Wycieczka rozpoczęła się 31 styczniast, a wyznaczony organizator wycieczek miał spotkać się z chińską rodziną w hotelu o 5:50. Jednak organizator wycieczki nie przyjechał. Chińscy turyści przez godzinę próbowali skontaktować się z organizatorem wycieczki. W końcu udało się skontaktować z organizatorem wycieczek, ale stwierdził, że udał się do niewłaściwego hotelu.

W tym momencie chińscy turyści chcieli odwołać całą wycieczkę i poprosili o zwrot pieniędzy. Jednak organizator wycieczki nie dogadał się z turystą w sprawie tej prośby, twierdząc, że podano błędne informacje.

Chińscy turyści czuli się, jakby zostali oszukani, zanim złożyli doniesienie na policję Karon. Razem z policją udali się do firmy turystycznej, aby poprosić o zwrot pieniędzy z depozytu. Jednak według turysty biuro podróży zwróciło tylko 3,000 bahtów. Turysta uznał, że to nie fair w stosunku do nich i zażądał pełnego zwrotu wszystkich wpłaconych 5000 bahtów, zanim rozpocznie się dalsza kłótnia.

Operator biura podróży następnie rzekomo zaatakował turystę i ciął go nożem. Turysta ponownie zgłosił się na policję przed udaniem się do szpitala. Turysta powiedział lokalnym tajskim mediom, że jest zdenerwowany tym, że odpowiednie władze poprosiły o pomoc.

Wiadomość ponownie wyszła na jaw po nagraniu wideo z kłótni, a walka stała się wirusowa w mediach społecznościowych.

Podobno policja prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie zdarzenia.

Nazwy firmy turystycznej i turystycznej oraz operatora zostały utajnione przez odpowiednią policję do czasu dalszego dochodzenia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.