Chiński turysta rzekomo pocięty przez organizatora wycieczek w Phuket

ZDJĘCIE: MGR Online

Phuket -

Chiński turysta został rzekomo ranny po tym, jak został pocięty przez organizatora wycieczek w Kata.

Aktualizację tej historii można znaleźć klikając TUTAJ.

Doniesiono, że chiński turysta był z rodziną 29 styczniath w zeszłym miesiącu i że kupili zorganizowaną wycieczkę na wyspę Similan w Phang Nga za 9,000 bahtów od firmy turystycznej w pobliżu hotelu w Kata. Zapłacili 5,000 bahtów za depozyt.

Wycieczka rozpoczęła się 31 styczniast, a wyznaczony organizator wycieczek miał spotkać się z chińską rodziną w hotelu o 5:50. Jednak organizator wycieczki nie przyjechał. Chińscy turyści przez godzinę próbowali skontaktować się z organizatorem wycieczki. W końcu udało się skontaktować z organizatorem wycieczek, ale stwierdził, że udał się do niewłaściwego hotelu.

W tym momencie chińscy turyści chcieli odwołać całą wycieczkę i poprosili o zwrot pieniędzy. Jednak organizator wycieczki nie dogadał się z turystą w sprawie tej prośby, twierdząc, że podano błędne informacje.

Chińscy turyści czuli się, jakby zostali oszukani, zanim złożyli doniesienie na policję Karon. Razem z policją udali się do firmy turystycznej, aby poprosić o zwrot pieniędzy z depozytu. Jednak według turysty biuro podróży zwróciło tylko 3,000 bahtów. Turysta uznał, że to nie fair w stosunku do nich i zażądał pełnego zwrotu wszystkich wpłaconych 5000 bahtów, zanim rozpocznie się dalsza kłótnia.

Operator biura podróży następnie rzekomo zaatakował turystę i ciął go nożem. Turysta ponownie zgłosił się na policję przed udaniem się do szpitala. Turysta powiedział lokalnym tajskim mediom, że jest zdenerwowany tym, że odpowiednie władze poprosiły o pomoc.

Wiadomość ponownie wyszła na jaw po nagraniu wideo z kłótni, a walka stała się wirusowa w mediach społecznościowych.

Podobno policja prowadzi dalsze dochodzenie w sprawie zdarzenia.

Nazwy firmy turystycznej i turystycznej oraz operatora zostały utajnione przez odpowiednią policję do czasu dalszego dochodzenia.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.