Największe historie Phuket z ostatniego tygodnia: aresztowania Rosjan i Białorusinów, aresztowania mężczyzn z Nigerii 

Witam, Czytelnicy i zwolennicy Phuket Express!

Poniżej znajduje się nasz cotygodniowy artykuł, w którym podkreślamy najlepsze lokalne historie w naszym rejonie Phuket z ostatniego tygodnia. Liczba historii zmienia się z tygodnia na tydzień.

Są one wybierane i nadzorowane przez nasz zespół redakcyjny i mają na celu umożliwienie naszym czytelnikom szybkiego „nadrobienia” ważnych historii, które mogli przegapić. Codziennie publikujemy wiele historii i łatwo pogubić się w ważnych wydarzeniach czy zmianach w naszej okolicy. W osobnym artykule robimy podsumowania krajowe, to tylko najlepsze lokalne historie w prowincji Phuket.

Nie są one w określonej kolejności ważności, ale z grubsza w kolejności publikacji. Trwają one od poniedziałku 30 stycznia 2023 roku do niedzieli 5 lutego 2023 roku.

Zacznijmy i zobaczmy, jakie były najpopularniejsze lokalne historie!

  1. Tajlandzki Urząd Turystyki Phuket (Phuket TAT) spodziewa się, że w tym roku Phuket odwiedzi 12 milionów turystów.

W nadchodzącym lecie będzie więcej izraelskich turystów odwiedzających Phuket, stosunkowo nowy rynek dla Phuket. Niektórzy z tych gości odwiedzali już Phuket, a niektórzy to nowi turyści.

2. Prezes Andaman Guide Association wyjaśnił plotkę o funkcjonariuszach rzekomo wyłudzających pieniądze od turysty z Arabii Saudyjskiej.

Historia wyszła na jaw po tym, jak w tym tygodniu niezidentyfikowany przewodnik wypowiedział się w tajskim programie telewizyjnym. Urzędnicy z Phuket twierdzą jednak, że jest to starożytna historia i nie jest już aktualna.

3. W sumie 90 nielegalnych taksówkarzy w Phuket zostało ukaranych grzywną w ciągu ostatnich trzech miesięcy, a 33 z nich miało zawieszone prawo jazdy na 90 dni.

„Czarne tablice” to termin powszechnie używany przez PLTO do nazywania normalnego pojazdu osobistego (z białą tablicą rejestracyjną, jak na ironię), ale zamiast tego stwierdzono, że był używany do przewożenia pasażerów jako nielegalna taksówka. Tymczasem taksówki z zielonymi tablicami rejestracyjnymi mogą być obsługiwane tylko w województwach, w których zostały zarejestrowane.

4. Rosjanin podejrzany został aresztowany za rzekome okradanie innych Rosjan za gotówkę i krypto walutę w Thalang.

Białorusin został aresztowany za rzekomy udział w rabowaniu innych Rosjan w celu zdobycia gotówki i kryptowaluty w Thalang.

5. Czterech Nigeryjczyków zostało aresztowanych w Rawai i Chalong, z których każdy przebywał ponad 1,200 dni.

Aresztowanie następuje po tym, jak funkcjonariusze otrzymali anonimową informację od zaniepokojonego obywatela, że ​​oni (cudzoziemcy z kontynentu afrykańskiego) przebywali w obszarze, w którym mieszkało niewiele osób i byli podejrzani o udział w oszustwach związanych z romansami.

To wszystko na ten tydzień, jak zawsze dzięki za wsparcie!

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.