AKTUALIZACJA: Firma turystyczna grozi sześciomiesięcznym zawieszeniem licencji i może zostać ukarana grzywną do 500,000 XNUMX bahtów po tym, jak Staffer zaatakował chińskiego turystę w Phuket

Phuket -

Firmie turystycznej grozi sześć miesięcy zawieszenia licencji i może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów po tym, jak pracownik zaatakował chińskiego turystę.

Nasze poprzednie historie:

Chiński turysta został rzekomo ranny po tym, jak został pocięty przez organizatora wycieczek w Kata.

Pracownik wycieczki został oskarżony o uszkodzenie ciała i spowodowanie obrażeń oraz noszenie noża w miejscu publicznym.

Teraz aktualizacja:

Pan Napadol Arwutthakamprecha, sekretarz Biura Turystyki Biznesu i Rejestracji Przewodników Regionu Południowego 2 (Phuket) powiedział Phuket Express: „Biuro turystyczne naruszyło ustawę o biznesie turystycznym i przewodnikach. Zainteresowana osoba była bezpośrednim pracownikiem firmy i firma ponosi odpowiedzialność za jej działania, nawet jeśli początkowo próbowała zdystansować się od sprawy”.

„Wyrządzili poważne szkody dobrej moralności i kulturze Tajlandii. Licencja na rejestrację firmy turystycznej zostanie zawieszona na sześć miesięcy, począwszy od wtorku 7 lutego” – dodał Napadol.

„Ponadto organizator wycieczek nie może robić niczego, co szkodzi branży turystycznej, miejscom turystycznym i turystom, w przeciwnym razie może zostać ukarany grzywną w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów. W tej firmie turystycznej rozważana jest wysokość grzywny w tym przypadku” – zauważył Napadol.

Nazwa firmy była nadal oficjalnie ukrywana w oczekiwaniu na decyzje dotyczące kar pieniężnych.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.