AKTUALIZACJA: Firma turystyczna grozi sześciomiesięcznym zawieszeniem licencji i może zostać ukarana grzywną do 500,000 XNUMX bahtów po tym, jak Staffer zaatakował chińskiego turystę w Phuket

Phuket -

Firmie turystycznej grozi sześć miesięcy zawieszenia licencji i może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów po tym, jak pracownik zaatakował chińskiego turystę.

Nasze poprzednie historie:

Chiński turysta został rzekomo ranny po tym, jak został pocięty przez organizatora wycieczek w Kata.

Pracownik wycieczki został oskarżony o uszkodzenie ciała i spowodowanie obrażeń oraz noszenie noża w miejscu publicznym.

Teraz aktualizacja:

Pan Napadol Arwutthakamprecha, sekretarz Biura Turystyki Biznesu i Rejestracji Przewodników Regionu Południowego 2 (Phuket) powiedział Phuket Express: „Biuro turystyczne naruszyło ustawę o biznesie turystycznym i przewodnikach. Zainteresowana osoba była bezpośrednim pracownikiem firmy i firma ponosi odpowiedzialność za jej działania, nawet jeśli początkowo próbowała zdystansować się od sprawy”.

„Wyrządzili poważne szkody dobrej moralności i kulturze Tajlandii. Licencja na rejestrację firmy turystycznej zostanie zawieszona na sześć miesięcy, począwszy od wtorku 7 lutego” – dodał Napadol.

„Ponadto organizator wycieczek nie może robić niczego, co szkodzi branży turystycznej, miejscom turystycznym i turystom, w przeciwnym razie może zostać ukarany grzywną w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów. W tej firmie turystycznej rozważana jest wysokość grzywny w tym przypadku” – zauważył Napadol.

Nazwa firmy była nadal oficjalnie ukrywana w oczekiwaniu na decyzje dotyczące kar pieniężnych.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.