Łódź rybacka Phuket z czterema członkami załogi zaginęła od prawie trzech tygodni

Phuket -

Lokalna łódź rybacka Phuket z czterema członkami załogi nie ma kontaktu i zaginęła od zeszłego miesiąca.

Dowództwo Trzeciego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii poinformowało wczoraj (5 lutego).th), że tajski kuter rybacki „Soi Sakun Petch” wraz z kapitanem Roongiem Luekamwongiem i trzema innymi członkami załogi (jednym obywatelem Tajlandii i dwoma obywatelami Mjanmy) wypłynął na połów na południowy zachód od Phuket. Łódź rybacka nie ma z nią kontaktu od 19 styczniath, 2023.

Uważa się, że silnik łodzi rybackiej mógł się zepsuć, co spowodowało, że łódź odpłynęła w morze. Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii rozpoczęła poszukiwania morskie i powietrzne, a także skontaktowała się z Malezją i Indonezją w przypadku, gdyby łódź rybacka znajdowała się na ich wodach terytorialnych.

Phuket Express zauważył, że wiadomość pojawiła się po tym, jak rodzina kapitana zadzwoniła do mediów w celu uzyskania aktualizacji.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.