Łódź rybacka Phuket z czterema członkami załogi zaginęła od prawie trzech tygodni

Phuket -

Lokalna łódź rybacka Phuket z czterema członkami załogi nie ma kontaktu i zaginęła od zeszłego miesiąca.

Dowództwo Trzeciego Obszaru Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii poinformowało wczoraj (5 lutego).th), że tajski kuter rybacki „Soi Sakun Petch” wraz z kapitanem Roongiem Luekamwongiem i trzema innymi członkami załogi (jednym obywatelem Tajlandii i dwoma obywatelami Mjanmy) wypłynął na połów na południowy zachód od Phuket. Łódź rybacka nie ma z nią kontaktu od 19 styczniath, 2023.

Uważa się, że silnik łodzi rybackiej mógł się zepsuć, co spowodowało, że łódź odpłynęła w morze. Królewska Marynarka Wojenna Tajlandii rozpoczęła poszukiwania morskie i powietrzne, a także skontaktowała się z Malezją i Indonezją w przypadku, gdyby łódź rybacka znajdowała się na ich wodach terytorialnych.

Phuket Express zauważył, że wiadomość pojawiła się po tym, jak rodzina kapitana zadzwoniła do mediów w celu uzyskania aktualizacji.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.