AKTUALIZACJA: Chiński wicekonsul w Phuket spotka się z gubernatorem po tym, jak chiński turysta został zaatakowany przez pracownika firmy turystycznej

Phuket -

Chiński wicekonsul jest w Phuket, aby spotkać się z gubernatorem Phuket po tym, jak chiński turysta został zaatakowany nożem przez pracownika wycieczki w Phuket, po sporze o zwrot pieniędzy.

Nasze poprzednie historie:

Chiński turysta został rzekomo ranny po tym, jak został pocięty przez organizatora wycieczek w Kata.

Pracownik wycieczki został oskarżony o uszkodzenie ciała i spowodowanie obrażeń oraz noszenie noża w miejscu publicznym.

Firmie turystycznej grozi sześć miesięcy zawieszenia licencji i może zostać ukarana grzywną w wysokości do 500,000 XNUMX bahtów po tym, jak pracownik zaatakował chińskiego turystę.

Teraz aktualizacja:

Dzisiaj (7 lutegoth) chiński wicekonsul przybył do Phuket, aby spotkać się z gubernatorem Phuket Naroongiem Woonciewem.

Gubernator Naroong przeprosił za incydent i poinformował wicekonsula o działaniach prawnych podejmowanych przeciwko personelowi wycieczki. Według gubernatora złożono również raport policyjny przeciwko firmie turystycznej w związku z incydentem, a dalsze zarzuty prawne są w przygotowaniu.

Chiński wicekonsul, pan Li Chenglong, powiedział gubernatorowi i tajskim mediom: „Jesteśmy zadowoleni z szybkiego zakończenia tego incydentu przez władze i dziękujemy odpowiednim agencjom i przywódcom Phuket, którzy natychmiast podjęli działania w tej sprawie. Uważamy, że ten incydent nie ma wpływu na dobre relacje między Tajlandczykami a Chińczykami”.

„Jednak powinien to być przykład, aby zapobiec podobnemu incydentowi z chińskimi turystami lub innymi turystami w przyszłości” – kontynuował wicekonsul.

„Zwróciliśmy uwagę na wszystkich chińskich turystów, którzy odwiedzają Phuket i Tajlandię. Oczekujemy, że wszyscy chińscy turyści w Tajlandii będą bezpieczni i szczęśliwi odwiedzając Phuket oraz inne atrakcje i obszary i będą chcieli wrócić ponownie”. – zakończył wicekonsul.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Obraz po treści postu
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.