Wielu obcokrajowców w Phuket rzekomo wynajmuje samochody do wykonywania nielegalnych usług taksówkowych

Phuket -

Urzędnicy Phuket prowadzą dochodzenie po otrzymaniu wielu skarg, że wielu obcokrajowców wynajmuje samochody do wykonywania nielegalnych usług taksówkarskich.

Zespół urzędników z Biura Transportu Lądowego w Phuket (Phuket PLTO) i Prowincjonalnego Urzędu Pracy w Phuket tego popołudnia (8 lutego) utworzył punkt kontrolny na skrzyżowaniu Si Kor w Kathu, przez które wiele pojazdów zmierzało w kierunku wzgórza Patong.

Szef PLTO w Phuket, Atcha Buajan, powiedział Phuket Express, że otrzymali wiele skarg, że wielu obcokrajowców w Phuket wynajmuje samochody i jest nielegalnymi taksówkarzami.

Punkty kontrolne są tworzone na Phuket, zwłaszcza w miejscach, gdzie jest wielu turystów. Będą nadal sprawdzać ten problem.

Jeśli ktoś zauważy podejrzanego nielegalnego zagranicznego taksówkarza, prosimy o kontakt z infolinią 1584. Taksówkarz w Tajlandii to zawód tylko dla obywateli Tajlandii, a nie dla obcokrajowców.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.