Legalni taksówkarze z innych prowincji będą mogli legalnie pracować na Phuket

Phuket -

Legalni taksówkarze z Bangkoku i innych prowincji będą mogli legalnie pracować w Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Podejmowane są działania prawne przeciwko nielegalnym taksówkarzom w Phuket. Stwierdzono również, że taksówkarze (zielone tablice) z Bangkoku obsługują w okolicy niezgodnie z zasadami i przepisami.

Teraz aktualizacja:

Szef Biura Transportu Lądowego w Phuket, Atcha Buajan, powiedział Phuket Express po dzisiejszym spotkaniu (9 lutegoth) z taksówkarzami z innych prowincji (zielone tablice), które złagodzą zasady, aby umożliwić im legalną pracę na Phuket.

Do spotkania doszło po wczoraj (8 lutego).th) taksówkarze (zielone tablice) zarejestrowani w Bangkoku i innych prowincjach zebrali się w Saphan Hin w mieście Phuket.

Pan Atcha powiedział Phuket Express, że jest wielu taksówkarzy spoza prowincji, którzy pomagają turystom w Phuket. Poważnie ucierpieli po tym, jak Phuket PLTO, czyli Biuro Transportu Lądowego Phuket, rozprawiło się z nimi.

Phuket PLTO zgodziło się, aby ci taksówkarze mogli legalnie świadczyć usługi dla klientów w Phuket. Muszą jednak zarejestrować się w Phuket PLTO w ciągu jednego miesiąca, aby stwierdzić, że obecnie pracują w Phuket zamiast w swojej prowincji macierzystej.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.