Legalni taksówkarze z innych prowincji będą mogli legalnie pracować na Phuket

Phuket -

Legalni taksówkarze z Bangkoku i innych prowincji będą mogli legalnie pracować w Phuket.

Nasza poprzednia historia:

Podejmowane są działania prawne przeciwko nielegalnym taksówkarzom w Phuket. Stwierdzono również, że taksówkarze (zielone tablice) z Bangkoku obsługują w okolicy niezgodnie z zasadami i przepisami.

Teraz aktualizacja:

Szef Biura Transportu Lądowego w Phuket, Atcha Buajan, powiedział Phuket Express po dzisiejszym spotkaniu (9 lutegoth) z taksówkarzami z innych prowincji (zielone tablice), które złagodzą zasady, aby umożliwić im legalną pracę na Phuket.

Do spotkania doszło po wczoraj (8 lutego).th) taksówkarze (zielone tablice) zarejestrowani w Bangkoku i innych prowincjach zebrali się w Saphan Hin w mieście Phuket.

Pan Atcha powiedział Phuket Express, że jest wielu taksówkarzy spoza prowincji, którzy pomagają turystom w Phuket. Poważnie ucierpieli po tym, jak Phuket PLTO, czyli Biuro Transportu Lądowego Phuket, rozprawiło się z nimi.

Phuket PLTO zgodziło się, aby ci taksówkarze mogli legalnie świadczyć usługi dla klientów w Phuket. Muszą jednak zarejestrować się w Phuket PLTO w ciągu jednego miesiąca, aby stwierdzić, że obecnie pracują w Phuket zamiast w swojej prowincji macierzystej.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.