Policja regionu 8 ostrzega przed kupowaniem używanych samochodów po tym, jak przejęto siedem samochodów z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi

Południowy -

Policja regionu 8 ostrzegła przed kupowaniem używanych samochodów po tym, jak przejęto siedem samochodów z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi.

Wczoraj (8 lutego)th), Policja Regionu 8 z siedzibą w Phuket powiedziała Phuket Express, że skonfiskowała siedem samochodów, z których dwóch podejrzanych z dwoma samochodami zostało aresztowanych w Nakhon Si Thammarat. Kolejny samochód i podejrzany zostali aresztowani w Surat Thani. Grożą im zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami samochodowymi.

Ostatnie cztery samochody zostały zatrzymane, gdy kierowcy próbowali uciekać na drogowych punktach kontrolnych. Trwa kontakt z właścicielami samochodów. Dwa samochody skonfiskowano na wyspie Samui, a kolejne dwa w Krabi i Nakhon Si Thammarat.

Okazało się, że samochody te miały fałszywe tablice rejestracyjne i naklejki podatkowe.

Policja Regionu 8 ostrzegła ludzi, aby byli bardziej ostrożni przy zakupie używanych samochodów i poprosiła konsumentów, aby unikali kupowania używanych samochodów przez Internet, ponieważ większość z nich nie jest legalnymi pojazdami lub ma problemy z finansami, a nawet jest prawdopodobnie skradzioną.

Korzystanie z fałszywych dokumentów rządowych grozi karą do pięciu lat więzienia lub grzywną w wysokości do 100,000 XNUMX bahtów lub obiema tymi karami.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a od ponad trzech lat współpracuje z The Pattaya News. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, z naciskiem na tłumaczenia z języka tajskiego na angielski oraz pracę jako pośrednik między reporterami a anglojęzycznymi pisarzami. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między tymi trzema krajami.