Policja regionu 8 ostrzega przed kupowaniem używanych samochodów po tym, jak przejęto siedem samochodów z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi

Południowy -

Policja regionu 8 ostrzegła przed kupowaniem używanych samochodów po tym, jak przejęto siedem samochodów z fałszywymi tablicami rejestracyjnymi.

Wczoraj (8 lutego)th), Policja Regionu 8 z siedzibą w Phuket powiedziała Phuket Express, że skonfiskowała siedem samochodów, z których dwóch podejrzanych z dwoma samochodami zostało aresztowanych w Nakhon Si Thammarat. Kolejny samochód i podejrzany zostali aresztowani w Surat Thani. Grożą im zarzuty posługiwania się fałszywymi dokumentami samochodowymi.

Ostatnie cztery samochody zostały zatrzymane, gdy kierowcy próbowali uciekać na drogowych punktach kontrolnych. Trwa kontakt z właścicielami samochodów. Dwa samochody skonfiskowano na wyspie Samui, a kolejne dwa w Krabi i Nakhon Si Thammarat.

Okazało się, że samochody te miały fałszywe tablice rejestracyjne i naklejki podatkowe.

Policja Regionu 8 ostrzegła ludzi, aby byli bardziej ostrożni przy zakupie używanych samochodów i poprosiła konsumentów, aby unikali kupowania używanych samochodów przez Internet, ponieważ większość z nich nie jest legalnymi pojazdami lub ma problemy z finansami, a nawet jest prawdopodobnie skradzioną.

Korzystanie z fałszywych dokumentów rządowych grozi karą do pięciu lat więzienia lub grzywną w wysokości do 100,000 XNUMX bahtów lub obiema tymi karami.

-=-=-=-=-=-=-=–=-=-=-=-=-=-=-=

Nie zapomnij zapisać się do naszego newslettera i otrzymuj wszystkie nasze wiadomości dostarczane do Ciebie w jednym e-mailu bez spamu. Kliknij tutaj! LUB wpisz poniżej swój e-mail!

Pomóż wesprzeć Phuket Express w 2023 roku!

Potrzebujesz ubezpieczenia medycznego lub podróżnego na wyjazd do Tajlandii? Możemy pomóc!

Zapisz się!
Goongnang Suksawat
Goong Nang jest tłumaczem wiadomości, który przez wiele lat pracował zawodowo dla wielu organizacji informacyjnych w Tajlandii, a z The Pattaya News od ponad czterech lat. Specjalizuje się przede wszystkim w wiadomościach lokalnych z Phuket, Pattaya, a także w wiadomościach krajowych, ze szczególnym uwzględnieniem tłumaczeń z języka tajskiego na angielski i pracy jako pośrednik między reporterami a pisarzami anglojęzycznymi. Pochodzi z Nakhon Si Thammarat, ale mieszka w Phuket i Krabi, z wyjątkiem dojazdów do pracy między nimi.